Защо градинарстваме ?

Публикувай отговор
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от iana_hk »

Клок, и аз като теб малко късно открих градинарстването, поради факта, че нямах градина. То не, че сега имам, но си направих градинка до блока. Не мога да ви опиша каква радост ми носи, като сляза долу и забравям за всичко и всички, а времето как лети...
Калико, тази притча често си я препрочитам, има много истина в нея.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от calico »

iana_hk написа:Клок, и аз като теб малко късно открих градинарстването, поради факта, че нямах градина. То не, че сега имам, но си направих градинка до блока. Не мога да ви опиша каква радост ми носи, като сляза долу и забравям за всичко и всички, а времето как лети...
Калико, тази притча често си я препрочитам, има много истина в нея.
даааа...
не е лесно да направиш това, което имаш в живота като даденост, свой икигай.
Но се налага, и то без да умираме ако може :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от dal »

тука сте поети , работите с притчи
при мен се наложи да разгранича бор от лале защото озеленителката на къщата насади всичко на грешните места
и от съзерцаващ фръц с ровене и четене се превърнах в нещо като градинар по принуда
там някъде попаднах на един друг форум , дълго търсех някакви растения без да им знам имената
после ме изгониха от форума / както и доста от вас любими мои/ ,мен щото съм казала на един дето търсеше една седмица смрадлика че ще взема лопатата ще му откопая и насадя у двора и ако още веднъж пита къде я има ще го халосам с лопатата в тиквата , а после на админ и домакин да го духат с бановете дето ми ги турят
после си направихме площадче от голата полянка и така , един от друг се учим..

телето е свързано с природата някак си ....
като реших че няма да имам двор обмислях улуци с почва на балконите и в тях луковици
дето съм писала трактати против роза в кашпи - бях готова със списък кои сортове да инквизирам на балкона ...
истината е че да си градинар и цветар са две различни работи
и покрай цветарството успяваш да подредиш и двора ами и вътре интериора...


ааааа аз вече съм била писала тук :liubov2:

dal написа:
Мигленка , много хубава тема .
Обаче тука има някаква как да кажа , драма да речем - не че няма цинцифуции , има , има и тротоарна екзема и токчета имат
даже рокли на цветя не знам от къде дали от интернет , не съм питала
но повечето им пари и трепети са насочени другаде :D

Сега, знам че си учудена , че ако някоя кокошка завърти десет лева в джоба излишни може да не си купи лак или прашки , обаче тука е така , моментално се купуват 1 розичка в рае и дива чушка с вариегатни листа.
Тука омбрето им не е зцвят на коса ами е остинките да прелеят , разбираш ли в цвят - плавно а не натрапчиво
Тука сме без нокти защото къртичим. Поради маркучите ни се напукват петичките.
Заради градините нерядко с текезесарски тен на потник.
Устойчиви на химична атака поради пръскане на градините с кво ли не , никаква чувствителност- дебелокожи !
За парфюмите какво да ти кажа , тука владеят милиони туршии и сто вида сосове и запръжки , а за сладката не говоря , а всяка молска кокошка за три часа лови любовник па тука ловят рецепта френска селска и я правят на момента. Бият козунак в пералня на центрофуга.
Влизат нормални необременени нови хора и за три месеца или шест стават същите маскари.
Почват да ходат като зомбита да крадат от градините на хората и да светят в тъмното
Въртят гозби чорби и парфюмерията я разбират като да се хнадупиш и да помиришеш гюл .
Плетат , шият , бродират. Въртят дизайн. Ходят по битаците като клошарки. Поне три са събирали отпадъци по контейнерите , например стар куфар дето ще се впише на новата винтидж кухня под шапрона. Фотографки са много добри.
Разменят си всичко. Направили са си табелки.Тва е щото не си помнят пинкодовете . Даже мъжете им имат инициали да не ги губят по форумните срещи. Боледуват общо и си разменят рецепти китки и всякакви идеи за да успокоят психоотклонението.
Не помага много.
И аз не съм уред, хич . Даже може да се каже , вече съм напълно хронифицирала в някои аспекти.
Разбирам че молуването е култура . Парцалената индустрия жъне по цял свят небивал успех.
Ама тука за една вероника са готови да изкормят бронтозавър.
Знаеш ли те си внесоха от китай божури и от сингапур семки и от бразилия не помня какво , довлекоха рози от канада и сащ.
За костюмче вече не съм толкоз сигурна дали ще им трепне око :D
Последно промяна от dal на Яну 26, '17, 12:28, променено общо 1 път.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от clock »

iana_hk, напълно те разбирам! От мерак по градината лятото ставах в 4. Направя си кафето и под беседката. В четири сутринта все още е сумрак, но пък как ухаеее! И колко е тихо! Небето постепенно просветлява, вижда се светлата ивица как плавно избутва тъмното на ноща. Цветята се разсъняват, аз - заедно с тях, птичките се пробуждат, денят и той. В пет е вече светло. Ставам, усмихвам се на всичко наоколо и казвам: "Тук съм, милички!". И почвам. Как да го опиша това удоволствие! Неземно е!
лалесъм

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от лалесъм »

Е, аз не казвам точно това, Клоки, но като се замисля май наистина градината е единственото нещо, което ме е карала да ставам в ранни зори д о б р о в о л н о - от мерак и с мерак.
Сега даже се осветлих, че е научно доказано, че градинарстваме не само, защото сме щастливи, както Дени е казала, а и за да сме още по-щастливи :liubov2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от calico »

Боже, Клокче... та аз часовника си навивам сутрин по розоцвет, за да мога да видя първите лъчи на слънцето през розите
това е доста кратко време, преди жегите да ме омърлушат, никак не мога и миг от него да изпусна. Мисля, че точно заради тези мигове имам градина

ето така се опитва да проникне слънцето през ореховите завеси, в гръб на розите,а аз седя и го дебна

Изображение- това е 2014, едва на предната година розите се вдигнаха малко по-нависоко


а това е от тази година- Дарби, вече е над перголата
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Asarina »

Оказва се, че за всичко е виновна бактерията Mycobacterium vaccae - бактерия - антидепресант! :liubov2: :ieeemyzh:
https://sputnik.bg/mikrobi-antidepresan ... htastlivi/" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от лалесъм »

Благодаря, Азаринка - само ти ме разбра за какво говоря БЕЗ да съм пействала линка :lol: ...ама нали сме колежки ;)
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Asarina »

лалесъм написа:Благодаря, Азаринка - само ти ме разбра за какво говоря БЕЗ да съм пействала линка :lol: ...ама нали сме колежки ;)
Аз пък, все да цитирам :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”