Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от kim »

hosta127 написа: Апр 13, '19, 09:25 kim, днеска като гледах листата на форзицията, да не се окаже да съм пуснала някое семе, щото отдавна искам да я размножа е
, просто флокс няма откъде да взема

Изображение

за сравнение с интернет

Изображение
Изображение

Изображение

На форзицията листата мисля, че са леко назъбени в края. Ето снимки на моя флокс за сравнение.
Цъкни върху тях, че не мога да качвам по-големи (онова "човече" за качване не работи при мен).
Най-добре го остави, пък каквото излезе :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2073 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Polin »

може ли някой да каже кое е това храстче :hmmm:

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от kim »

На берберис прилича.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2073 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Polin »

Благодаря, Катенце :tzeluvka:
И аз се надявах да е то :ieeee:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Берберис е ! Тука го има на всеки ъгъл .Кимче, верно много прилича на флокса , и ако излезе наистина флокс ще бъде голяма загадка откъде се е взело Оставям го от интерес пък и флокс нямам ,а го харесвам, ето ми я нещастната алстромедия, която не се появи тази година, тука е без листа щото я изядоха охлювите

Изображение

Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5053
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1327 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

hosta127 написа: Апр 13, '19, 22:05 ето ми я нещастната алстромедия, която не се появи тази година,
алстромерията в повечето източници е посочена за 7-8 зона.
Срещнах я на едно място и 5-та, ама тия не знаят какво пишат.
Миналата година някой във форума раздаваше една розова алстромерия и тогава коментарът беше, че това е единственият студоустойчив сорт за БГ . Аз моите ги прибрах през зимата на студените стълби в къщата, преживяха добре и едната вече цъфти.
А миналото лято си гледах първата алстромерия в саксия за рози / т.е. по-дълбока - 7,5 л/ - беше невероятна .
И така охлювите не можаха да я докопат

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Да, Лиленце, случило и се е случка на моята Алстромерия, още миналата година , като я сях ме предупредиха че няма да изкара зимата но аз разчитах на топлите зими в Бургас ,направих си експеримент но явно неудачен , но тази година имам големи загуби за първи път, изчезнаха ми кукуряците, далиите, лилиуми , даже и лалета , тригодишни ранкулиси, и още куп неща за които се сещам едно по едно като ги потърся, никога не съм имала толкова много загуби ,а пък зимата беще сръвнително топла , една палма се гътна сега през пролетта, цяла зима се зеленееше и и се радвахме но тя поне си стои на мястото макар и още да не съм я отписала Но затова пък твоя красавец индийския люляк расте като юнак и много ме радва :tzeluvka: :tzeluvka: благодаря ти :gush: :gush:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5053
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1327 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

Радвам се за люляка :dovolen:
Далиите по дефиниция не зимуват в градината, те се садят напролет , след като са минали дните с минусови Т.
Ако си успявала до сега да ги гледаш , без да ги вадиш ... :hmmm: много бих се изненадала
За луковичките - обсъждано е около поръчките, че голямата част от новите селекционирани сортове цъфтят една пролет.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1920
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от miltonia »

Аз три- четири години си отглеждах в градината два вида алстромерии- оранжева и червена, зимуваха си без укритие, а при нас през зимата става до -25 гр. Цъфтяха си и се размножаваха добре. После се случи една много дъждовна и дълга есен, лехите станаха на локви, водата не можеше вече да попие, и напролет алстромериите не поникнаха. Като разрових, открих изгнили корени. Така че не толкова студът ги мори, колкото прекомерната влага.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

miltonia написа: Апр 14, '19, 11:52 . Като разрових, открих изгнили корени. Така че не толкова студът ги мори, колкото прекомерната влага.
и аз мисля„че е така влагата е голям враг на много растения
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”