Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Гео, граф »

Абе, пиле, колкото повече го гледам, толкова повече ми прилича на един свиреп бурен, чиито листа изглеждат като на копривата, само че по-заоблени, по-грапави и доста мъхести. При мен е пълно с него, ама го скубя яко, та не му давам да достигне до такива размери. Дано не съм права и дано не си го засадила вече в градината, ако съм права :stiskam: :stiskam:
Еличка написа: Мар 29, '19, 11:50 Какво ли е? Мнооого ми хареса в една ливада.
Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от kim »

Лопен?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Еличка »

Ааааааа, не е лопен, Кимче! Прилича на стахиса, мекичко е, но по-зеленикаво и с по-малко мъх.
Гео, не съм го пренесла. Никога не си взимам растения, преди да съм сигурна, че не са защитен вид. :tzvetentze:
Намерих в тази тема обсъждане на твое растение, Гео, но снимката вече не се вижда... Иса е писала див стахис. Накрая botan каза:
Изображение
Но не знам дали е същото?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

какво е това цвете ,по стеблата има коренчета за вкореняване пък сигурно трябва да лежи в земята

Изображение

Изображение

а това сигурно е някакъв жасмин но дали е за градината ?

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от calico »

Нели, първото ти е каланхое
да не зимувало в градината

то се гледа точно като мушкатото- чупи от пръстенчетата и боди в земята, а наесен ще прибираш само една саксия
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Мар 29, '19, 15:14
... Гео, не съм го пренесла. Никога не си взимам растения, преди да съм сигурна, че не са защитен вид. :tzvetentze:
Намерих в тази тема обсъждане на твое растение, Гео, но снимката вече не се вижда... Иса е писала див стахис. Накрая botan каза:
Изображение
Но не знам дали е същото?
Тц, не е тази дискусия, Елчо :sneee: ! Тогава бях взела от вилата стахис, за който една съседка се кълнеше, че е мурсалски чай, та питах тук и ми обясниха Ботан и Иса. Но това, което ти си снимала не е стахис, не е и ранилист според мен, доколкото аз мога да съм някакъв познавач (в което сама се съмнявам, ама нейсе). Ботан няма време да се весне наоколо, затова да оставиме възможност на някой друг да подскаже отговора или да изчакаме да цъфне поне, за да има над какво да спорим.

Мишето със сигурност ще го знае, ама нещо я няма и нея :eeeh: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Еличка »

Мишето е идея! Благодаря, прекрасна и умна Гео! Имам растения да взимам от нея и ще я попитам 😉
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

calico, изхвърли ги една комшийка, не ги знам какви са , чупих и бучих от каланхоето и жасмина орязах може и него в земята да заровя пък ако се окаже стаен ще има на есен да подарявам :liubov:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от polyabs »

По молба на моя приятелка моля за разпознаване, кое е това дърво, снимката е от тази седмица, дървото се намира в до централна ЖП гара Бургас, по някакъв спомен мисля че ражда малки дребни ябълки
Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от flora »

По всяка вероятност е декоративна ябълка. При тях разнообразието на цветове и листа е голямо. Какъв точно сорт е може да се каже след като се видят цветовете и листата. Такива дръвчета има в много обществени градинки.
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”