Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от ln_none »

Да му се не види и лозата! Към 1/3 от двора ми е асми, гроздето почти не го берем, семки има навсякъде, но досега не ги осъзнавах като заплаха :lol:

Това шаренкото ми прилича да е вариегатен седмолист, обикновеният се яде, но този не знам. Aegopodium podagraria.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

Aegopodium podagraria Variegatum - прилича ми ето на тази напаст :lol:
изключително инвазивен вид,
препоръчва се да се засажда на сянка , самостоятелно, с механични бариери за разпространение, защото иначе ще превземе всичко около себе си
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

лелеееееееее...подариха ми го и много бързо се хвана , явно е напаст голяма , :o благодаря ви за предупреждението още утре ще се махне :svekurva:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

hosta127 написа: Апр 20, '18, 20:53 лелеееееееее...подариха ми го и много бързо се хвана , явно е напаст голяма , :o благодаря ви за предупреждението още утре ще се махне :svekurva:
еее....нямах предвид чак такива крути мерки :lol:
че е изключително инвазивен вид , зная от собствен опит - лесно раздавам съвети , ама много рядко се слушам :lol:
такива растения садя в големи бутилки от мин. вода, заровени в земята - показва се само ръбчето. Така няма да ти превземе градината, а пък е красиво през целия вегетационен период.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Lilly написа: Апр 20, '18, 21:10
hosta127 написа: Апр 20, '18, 20:53 лелеееееееее...подариха ми го и много бързо се хвана , явно е напаст голяма , :o благодаря ви за предупреждението още утре ще се махне :svekurva:
еее....нямах предвид чак такива крути мерки :lol:
че е изключително инвазивен вид , зная от собствен опит - лесно раздавам съвети , ама много рядко се слушам :lol:
такива растения садя в големи бутилки от мин. вода, заровени в земята - показва се само ръбчето. Така няма да ти превземе градината, а пък е красиво през целия вегетационен период.
благодаря ,Лили, благодарение на теб само ще го преместя в мин. бутилка .- спасено е ! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
sasha

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от sasha »

Виола написа: Апр 20, '18, 18:17 Благодаря! :tzvetentze: Дали го има из поръчките? :hmmm: Дали издържа нашите зими?
Сега видях в нета, че има и в розово. :potekoha:
Изображение
Виола, аз имам тази
ИзображениеChoisya ternata Aztec Pearl.
От Пландорекс 14 получих CHOISYA Whyte Dazzler
Първата издържа зимата, но то каква зима беше... Втората я засадих скоро, но Чичо Гугъл пише, че ще издържа при мен :stiskam:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от shoshy »

Виола написа: Апр 20, '18, 18:17 Благодаря! :tzvetentze: Дали го има из поръчките? :hmmm: ...
Виола, Choisya ternata Aztec Pearl предлагат в Палм център Пловдив.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от pepelqshka71 »

Някой знае ли как се казва това секолентче. На видове секоленти не ми излиза, а видях при Ема вариегатно такова и ми трябва име за да знам какво да търся.
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от libra »

Sedum sieboldii
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от pepelqshka71 »

Точно той. Благодаря Либре. А сега отивам в другата тема, щото не го намирам никъде.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”