Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Миша »

пришница обикновена, хайдушка трева, прунела вулгарис
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Тутти »

Миша, ти си енциклопедия, благодаря ти.
Сега като прочетох за тази билка, мисля, че сигурно ми е нужна, щом внезапно толкова обилно е изникнала. Преди четири години така внезапно и обилно изникна полски хвощ, като от нищото, пих чай, защото ми липсваше силиций, а се оказа, че и за друго ми е бил полезен. Елиминира тежки метали.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Миша »

Тутти написа: Юни 29, '18, 21:34 ............. Преди четири години така внезапно и обилно изникна полски хвощ, като от нищото, пих чай, защото ми липсваше силиций, а се оказа, че и за друго ми е бил полезен. Елиминира тежки метали.
и спира кървене от носа
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Di_Va »

Тути, при теб се случват чудеса! Баналната фраза,че "няма случайни неща", често е истина! :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Тутти »

Не само при мен, при всеки е така, но аз много внимателно ги виждам. Научавам се да ги виждам, след много пропуски. И също знам, че няма случайни неща.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Di_Va »

Хубаво е да ги виждаме на време, но не всички го могат, за съжаление. Не зная дали е въпрос на сетивност, на увереност, вяра или ... Щото като се сетиш след после ;) е кофти, или това е пътят?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Тутти »

Май никой не може да вижда всичко и навреме. Но всеки може да се учи, като се пита по-често защо това или онова се случва. След много рани, се научаваш да си четеш знаците, ако не всички, то поне някои. И защото нали все бързаме или припираме, а не се вглеждаме отстрани в ситуациите. Отвън се виждат и разбират най-добре.
Много се отклонихме. Но сякаш най-важното е да вярваш, че нужните ти хора, неща и събития са си за теб, дори да не разбираш за какво са ти нужни. После, някога, сигурно ще разберем всичко.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Мария Николова »

И не е толкова важно дали някога ще го разберем и дефинираме. То си е подействало в точния момент на точното място.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Di_Va »

Мери, тук много се отклонихме от темата, но като е тръгнал разговора да го продължим, според мен е добре и е полезно да можем да разчитаме някои случки, за да можем да вземем верното решение в конкретния момент. Това имах предвид, щото като видиш след време, че куп неща са ти сочили правилния път, а ти си ги игнорирал и си сгрешил...не е добре, нали? Та за това мисля, че трябва да разбираме!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Мария Николова »

Права си, Дафи.
Казват, че ако една мечка от опит разбере, че по някоя пътека редовно падат камъни, тя вече не минава по нея.
Човекът, обаче, ще минава по тази пътека, докато камъните не го утрепят.
Няма случай в човешката цивилизация да сме се поучили от уроците на историята. Тъпо и упорито ги повтаряме.
Аз съм затъвала през счупен лед в кал до коленете. И 20 г. по-късно реших, че ще спестя време, ако мина направо. И че няма да затъна, като стъпвам само по сухите височинки над локвите вода в къра.
Затънах до коленете, разбира се, само на метър от пътя. И загубих не 5 мин., а 50 мин. да измъкна ботушите се, да стигна до пътя с ботушите в ръце и да махна калта от тях, от краката си, от ръцете. :ufff: :ufff: :ufff:
Тутти за мен е велико изключение. Тя дължи живота си само на себе си! :sbow: :sbow: :sbow: :sbear:
Тя - изключението - и е нужна за потвърждаване на правилото. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”