Напояване

Публикувай отговор
Gradinka
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 28, '10, 22:05

Капково напояване

Мнение от Gradinka »

вие как напоявате?

http://gradinka.bg/category/719/" onclick="window.open(this.href);return false;Капково%20напояване/ :ieeee:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Капково напояване

Мнение от DOBI »

Аз от тази година съм с капково напояване.Дали ще съм доволна е още рано да казвам!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Капково напояване

Мнение от johnstalker »

Gradinka написа:вие как напоявате?

http://gradinka.bg/category/719/" onclick="window.open(this.href);return false;Капково%20напояване/ :ieeee:

Аз пръскам с пръскачката на Карлсон..
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Капково напояване

Мнение от el pistolero »

Aз само с отработена лично от мен бира. Е, не е точно капково- струйно става, ама карай http://sralomechenapateche.spam" onclick="window.open(this.href);return false; :twisted:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Капково напояване

Мнение от lila »

johnstalker написа:Аз пръскам с пръскачката на Карлсон..
Троянски сливи ???
:hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Капково напояване

Мнение от johnstalker »

Мда, най-често сливи пръскам! :hihihi: :ieeee: :ieeee:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Напояване

Мнение от orkud »

Много от нас, в това число и аз, имаме градини, в които ходим само през почивните дни. През останалото време купуваме мечталки, бленуваме за красиви цветни кътчета и като дойдат юли и август плачем с глас, като видим прегорелите и изсъхнали цветя. Така губим много пари и още повече мечти. За огромно съжаление, не ми е по финансовите възможности да си поръчам направа на такова съоръжение на професионалисти /въпреки че ако си сметна загубите, сигурно вече съм платила поне две, ако не и повече :hmmm: /. Остава да издиря от нета нещо изпълнимо от човек със средна техническа сръчност, както и да намеря добри и все пак на прилични цени основни части и материали за целта.
Мога да посоча какво открих до момента, но идеята ми е съвсем различна. Мисля, че тук е мястото не да запълним темата с линкове /освен с линкове за материали на прилични цени и с добро качество/, а за дадем разяснения на приличен език какво ще ни е нужно.
Без да имам и мимимума от необходимите технически познания, ще пробвам с това, което профан като мен е разбрал.
1. Трябва да съм наясно с това, какъв тип поливане ще ми е нужно в различните места в градината. Тоест - къде ще ми е нужно капково напояване, къде ще ми е необходимо пръскане с разпръсквачи.
2. Да се има предвид необходимостта от водоизточник / помпа или чешма/, електричество, да се предвиди равномерно налягане на системата

3.Какви компоненти ще ми трябват - /ще пиша какво съм намерила/, като имате предвид, че посоченото има хиляди вариации от различни видове. Посоченото по долу мисля дава възможности за комбинация между капково и ландшафтно поливане, в зависимост от нуждите.

- Потъващи разпръсквачи - за малки и тесни площи - радиус от 0,5 до 5,5 м
Изображение

- роторни разпръсквачи - от 4,9 м до 29 м
Изображение

- електромагнитни клапани - цел автоматизация на процеса
Изображение

- програматори - за пълно автоматизиране на процеса - може да са няколко за различни кръга, може да се планира по дни и часове напояването и т.н.
Изображение

- датчици за дъжд - за да се контролира поливането в зависимост от влажността на почвата
Изображение

- капков маркуч - избира се спрямо растенията,дължината на поливния ред, както и възможностите на водоизточника . Може да е плосък с различна дебелина на стените и различно разстояние между капкообразователите, и дебелостенен - основно за трайни насаждения
Изображение

За днес толкова. Моля, който има опит да помага, защото техническата ми грамотност е три пъти под нулата
:angelche:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Напояване

Мнение от Миша »

За капковото мога да помагам,само трябва да се уточни какъв е водоизточника,какво ще се полива,има ли наклон терена.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Напояване

Мнение от orkud »

Готова съм за съвети - поливаме с помпа, но ако е нужно за системата, разполагам и с три бака по 1 тон :angelche: Наклона е много толям, не е терасиран, поне за момента, да кажем, че денивелацията на около 10 метра е почти метър :hmmm: Друго :tzeluvka: ?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Напояване

Мнение от Миша »

Какво налягане и какъв дебит ти дава помпата,имаш ли пясък във водата,ако има пясък,дори и съвсем прашинков,забрави за дистанционното поливане,ако искаш поливане с капково или с някои видове пръскачки.Прати ми на лс скица на мястото,да направим изчисленията.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”