помощ - котки

Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: помощ

Мнение от nelidech »

Аз нямам котка ,а куче - голям сладур е , но докато беше малко се страхуваше от котките :dovolen: . Мисля,че ако си вземеш коте то като порасне ще започне да си пази територията и ще гони чуждите котки. Е друг е въпроса,че ще трябва да си го обучаваш да не ти съсипва растенията, но в крайна сметка то ще се научи а ти ще се привържеш и ще му прощаваш белите :D
Между другото съм пробвала уреда за борба с гризачи- май само мен ме дразнеше :D
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: помощ

Мнение от kesten »

naa написа:
kesten написа: Колкото и зловещо да е предложение за кучето- това е ефективният метод. Естественият враг на котката е куче. Не е нужно да е маламут- и дребна порода върши работа.

Друг е въпросът че пораженията от ровенето на кучето в градината май са по-големи от тези на котките.
Да, има такива, за които убийствата на котки са нещо естествено.

Не виждам защо трябва да стоят в този форум. Това е престъпно от всяка една гледна точка.

Който е способен на убийства на напълно невинни животни, че и да го оправдава, е способен и на всичко останало.

Вън!

Една съфорумка беше казала, че на такива им е малко да им се изкарат червата през ушите!

Наистина им е малко!
Леле леле,
аз си преставях куче което гони котките от двора. Аз лично си прибирам котката вътре и я заключвам- да не я плашат кучета, които идват на гости със стопани!!!

Ти ми изкара червата през ушите. Нямам думи. Няма да правя повече коментари, че е повече от грозно.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: помощ - котки

Мнение от botan »

Супер късно се включвам, но все пак да споделя че от обичните ми устноцветни има едно страхотно растение наречено Plectranthus caninus, което има славата на котешки репелент. Може да го срещнете в нета и под името Coleus canina
Изображение
Хубаво цъфти, пък има и пъстролистни форми. Мисля че си заслужава опита. :)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: помощ - котки

Мнение от ivanina »

botan написа:Супер късно се включвам, но все пак да споделя че от обичните ми устноцветни има едно страхотно растение наречено Plectranthus caninus, което има славата на котешки репелент
Хубаво цъфти, пък има и пъстролистни форми. Мисля че си заслужава опита. :)
....е това вече е добро решение - без бой , без жертви- щото , то се налага да упражняваме контрол
и върху нашите многообични любимци , а при тях с ЛОШО не бива :daaa: :D
... аз ще си засея този репелент - но малко се плаша котката до като си търси място
да не вземе да направи белята в гащ...е :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: помощ - котки

Мнение от ZAPLESKA »

хах боже каква тема имало :ufff:
да уточним 2 неща
1во: обичам котки много и имам десетина + куче
2ро: мразя да ми съсипват градината

кучето не помага за гонене на котки освен ако не е възпитано да е зло, но при такава гонка пораженията и страничните жертви в растенията ще са повече от "ползите" ...
освен това котките обичат да се изходят на мекичко и рохкаво, но не и влажно, елементарно решение е поливаща система, която припръсква начесто, без да подгизва, но достатъчно да ги разгони, ползите са постоянна влага на почват и въздуха, при мен пистолета на маркуча настроен на мъгла и позициониран правилно върши чудна работа когато искам да предпазя нещо :daaa: естествено не е решение за абсолютно цялата градина, но има как да се приспособи и за по големи пространства :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображение
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: помощ - котки

Мнение от tonimimi »

Котките не харесват и миризмата на индришето.Научих го съвсем случайно от една приятелка тя също има много цветя +2 котки и във всяка саксия е сложила по едно листо от индрише.Дори и изсъхнало то пак си мирише.А за тези които имат градини(аз нямам) ако имате по голямо индрише го пресейте в няколко по малки саксийки и го наслагайте из градината.Не знам дали издържа нашите зими, но не съм го виждала засято в градина.И аз имам котка която е голям ловец на мухи и тези миризливки(бръмбар бомбардировач)които се настаняват през есента по пердетата и цветята.Та винаги имам по една обърната саксия. :dovolen:
dal

Re: помощ - котки

Мнение от dal »

В двора наш Коко си има място където ходи предимно - под един голям бор някой си е изсипал пясъка три торби за поледиците зимата и котаракът го е ароматизирал яко , добре че е в страни и никой не минава наблизо до мястото , а борът е висок и здрав ! / Опитайте с купчина пясък някъде?/ Но горе в зеленчуковия двор си минават и играят и на съседа котките , пък ние освен Коко който варди ревниво двора имаме и куче , макар и плюшено диване , но все пак не пудел - комбинацията чужда котка + Ронко е такова светкавично търчане напреко през всичко , че предпочитам котката да си свърши работата и да си е заминала , отколкото той да я види и подгони ! Рони го не бъркат ни рози , ни храсти , та даже и бодливите - изорават наред!
Отделно котаракът тормози и гони кучето , смешното е че правеше същото и нападаше и предишното куче , което не беше хич бутафорна лига като сегашното. Бойко си беше 80 кг пес каракачанец , обаче котаракът му скачаше на бой системно и кучето макар и с досада му отстъпваше !
Нямам решение , а и честно казано , природата нещата си ги регулира някак си и без наша намеса.
Докато имаме много птици из двора , значи котките не са ни твърде много !
Не е сериозно да се мисли и ловят котки в капани или стрелба , това е безчовечно . Виж , ако ти се завират в къщата няколко пердаха с метлата дето вика Миша -помагат.
Веднъж съм вдигала ръка от котка , влизаше даже в къщи и беше рядко свирепо животно , ами и нападателно. Освен че ми трепеше котарака се опита да захапе и мен в къщи , тогава обаче немах метла а стои една бухалка до входната врата , само дето не потроших спалнята , тогава съм видяла котка да ходи по вертикални стени , и успя да нацели изхода. Него го ликвидирах два дена по късно. Ама не беше заради градината , а заради кастрирания влачеш се Коко.
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: помощ - котки

Мнение от aloe2 »

Тези са моите котки,саморазмножили се,без да ме питат :lol:
Много ми идват,но..какво да ги правя.Живеят си животинките ,правят белички,ядосвам им се понякога
. Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: помощ - котки

Мнение от Албена »

Есента ,като си насадих лука ,много им хареса на котките и си направиха тоалетна там. :svekurva: Всяка сутри наново посждах извадените луци.Накрая нахвърлях тъки клонки отгоре и мирясаха .Лукът ми вече е поникнал . :mrgreen: Имаме куче ,кето види ли котка пощурява,обаче както казва Дал ,по-добре котето да си свърши работата някъде спокойно ,отколкото бясното гонене и лай.
dal

Re: помощ - котки

Мнение от dal »

Алое , ама па какви са хубави :sheart:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”