Равносметката. Изтрезняване.

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от calico »

:svekurva: :svekurva: Сега покрай офанзивата с поръчката от Холандия, и като се чудих какви хости имам и какви да поръчам, взех че си направих разпечатки на поръчките ми от Стрелиция(щот само те се пазят на сайта, другите поръчки не ги броя)

Ми ужасих се :ufff: :ufff: :ufff:

първата ми поръчка е на 18.09.2008, последната на 21.07.2010 - общо 12 поръчки за сумата 911,30 лв :ufff:

с един бегъл поглед отгоре отгоре върху артикулите, смело мога да кажа че поне половината от поръчаните неща вече ги няма, т.е. най-малко 400 лв съм ги все едно скъсала и хвърлила. И това е от цветарската лакомия. И от незнание. И от ..тъпота. И това само от Стрелиция, не ми се мисли какви ще са мащабите ако пазех инфо за всичките си поръчки. вероятно Стрелиция е само 1/3 или по-малко от всичките ми поръчки. :ufff: :ufff: :ufff:
вероятно просто съм "скъсала" най-малко 1000 лв, ако не и повече. (ма кво говоря, аз само за семена дето нищо нямам от тях сигурно съм дала поне 200 лв за тия 3-4 години)

...като премятам през ума си какво имам в градината, се оказва че имам тва дето бабите са ми го дали, дето някой ми го е пратил и дето се е оказало дуракоустойчиво. или пък незнайно що е било качествено при поръчването и е оцеляло въпреки моите грижи. :oops: :oops: :oops:
като гледам заявките си градината ми трябваше да прелива от разни луковични и да няма и грам място за други неща. ма не е така.... :ufff:
Купила съм моля ви се, с първата си поръчка, клематис монтана Рубенс за 32 лв(много го харесвах, а той още не е цъфтял, пък като го купих беше три метра храсталак) :oops: , давала съм някакави луди пари за разни луци алиуми дето изобщо на втората пролет вече не ги е имало. Няма да говоря за разните бабиани, спараксиси, саксифраги, трителеи, додекатеони и пр. глупости- все по 1 или 2 ббр. и така и не видяли бял свят. или пък "чаен хибрид бледолилав", "влачеща оранжево-розова" и пр. безименни бодили дето тая есен се чудих къде да разстановявам

Възмутена съм! Обидена съм си! :ufff: :svekurva: :svekurva: :svekurva:

толкова ли не можах да трая две години докато свършат строителства разни и да ми е ясно какво и къде искам, а дотогава да си се сеят едногодишните, да си цъфтят циниите и невените и кандилките, и кво ли не ..

И кво е тва хинодокса???, ориенталски макове не цъфнали никога, далии и кали и астранции, и лиатриси, и гладиоли, и аруми, и дори съм купувала мирабилис!!!! :ufff: :ufff: :ufff: и декоративен грах :ufff: :ufff:

И все по едно, по две, и пълна простотия.... :ufff: :ufff: :ufff:

и понеже няма начин да върна тая простотия назад и сега да имам парите които тогава съм разпиляла, просто предупреждавам новите, дето тепърва ще правят градини: не правете като мен!
Много съм ядосана! :twisted: :twisted: :twisted:

ся напролет ще дебна луците да видя какво ще изкара, ще им направя опис и съм сигурна че ще цъфтят тия от новите поръчки. щото старите или са изгнили, или са били изгнили, или слепоците са ги отнесли, или аз съм ги унищожила , или някой изкоп и ров ги е погребал. :svekurva: :svekurva:

ама ха! и ся са каня да изсипя още пари в още много поръчки..... :twisted: :twisted: :twisted: Гиздава Мара пак накичена у всички поръчки!!! No pasaran!!!
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Зари »

Баси!!! :snif: Ужас!
Освен да събираш парите за поръчки в една касичка, ама... то не е само цветя, но и вълнение и радост...
Аз бях решила да си заделям парите от цигарите, нали ги отказах, но нееее... отиват СПЕШНО зо други БЕЗПОЛЕЗНИ неша. :hmmm:
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от tzarina »

Калико, много актуална тема :daaa: , и аз отчитам подобни грешки честичко.
Суми не смея да правя, че може и глава да ме заболи. Но за неудачен избор на място или на цвете, за което нямам никаква компетентност в гледането....Ами имала съм подобни случки, да. В мерака си да имам нещо екстравагантно в градината си, съм купувала....В поръчки се включвам от миналата пролет в другия форум, че тук по-късно ме напътиха. Но за луковици и семена по изложения и по градински центрове съм пръскала пари.
И като се има предвид, че всяка пролет и лято у нас нещо се прави - я дограми, а изолации, я пътеки, тази есен пък и шахта.....Винаги имам изчезнали неща. В смисъл погубени от работници. Уж им вися на главите, уж слагам клечки....Нищо и половина.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от denitsavm »

Дааааам :hmmmmmm: Рано или късно ще стигнем и до тоя момент :eeeh: :eeeh: :eeeh:

Поръчваме като безумни :o , после ни побеляват косите докато чакаме... оказва се че част от растенията на нищо не приличат, други не ги харесваме :hmmmmmm: .... Ама все пак си е забавно :D

Аз да ви кажа друга равносметка мога да направя - изхвърлих около 20 червила :shock: Още толкова лакове за нокти... няколко комплекта сени и тем подобни щуротии... и нищо не е било за 2, 5 или 10 лв., най-евтиното червило е било 15 поне.... за дрешки и парцалки да не говорим :hmmmmmm: и пак нямам свестни :lol: ... Така че парите къде ли не отишли :angel2: За цветята по-тъпото ми се струва, че ето взимам, а после нямам време да се погрижа :eeeh: ,да им обърна внимание, да ги комбинирам :snif: Така, че лично аз казах и ще гледам да си го изпълня - ще поръчвам и купувам по малко, но ще се грижа по-качествено. И понеже ми е нова градината все съм в неведение - да я оформя, да сметна и тогава да купувам или да купувам, ама то пък празно ще седи или да си редя и размествам и поне ще се занимавам с нещо :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от ljuboznatelna »

Изобщо не смея да си погледна поръчките, защото съм наясно ,че ще се ужася!
Рамносметката е, че първата година изхвърлих мухлясали луковици, а голяма част от другите не поникнаха или заради качеството си, или защото ги отмъкна сляпото куче.
Алиуми при мен не искат да растат, там сме хвърлили поне 100лв. Сега слагам всички луковични и грудкови в рабицова мрежа, и заради трудоемкостта на това занимание почти съм се отказала да садя далии и с неохота слагам гладиоли.
Разни скъпи холандчета от хипермаркетите обикновено не ми се прихващат, корените не излизат от рамките на саксийната форма, от която съм ги изкарала.
Големи несгоди със семената. Завъждам предимно това, което си расте без грижи навсякъде.

Растенията, които искат кисела почва, също умряха, нищо че им пълнех дупките с торф и поливах със зелен камък да вкислявам. И колко желязо излях там.... Хайде и там стотина лева....

Затова тази година купих безброй луковици от Бриколаж, супер намалени /например 50 минзухара за около 2лв/, като ги огледах добре дали са качествени, и за 13лв насадих това, което преди ми струваше 200 и нагоре.
Храсти купувам от градински центрове, контейнерни, пролетта, когато знам, че са презимували там. Или на гол корен, защото шанса да се хванат е по-голям и от контейнерните.
Едногодишни - циганчета и др., купувам само от намаления, повече от лев не давам.

Не съм застрахована от нови грешки де....
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 213 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от mileni »

Калико,колко добре те разбирам :gush:
Аз така,преди 3 години накупих ,какво ли не от Стрелиция за близо 100лв :ufff: Имам оцелели 2 хемерокалиса и 3 кали.Всичко друго липсва,а и 1 далия.
Много харесвам амарилисите,но има един тънък момент,когато ги вадя от градината наесен.Зимата ,въпреки че не поливам ,ги намирам напролет с по някоя жертва изгнили :ufff:
Затова и там се ограничих вече.
Сега наблягам на градински,чета повече за тях ,мисля и току скоча пак с главта надолу. :ufff:
То ,явно ни в кръвта ,така да изглупяваме цветарите.Да не с е засяга никой моля :tzvetentze:
Виждам,че може и с по-обикновени цветя да се постигне желан ефект,с повече грижи.Да си имаме едно на ум :D
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Blue sky »

Калико, и аз съм така, с тази разлика, че изобщо не смея и да пресметна, ама изобщо не дръзвам даже :oops: :evil: :twisted: :evil:
но така, на прима виста, мога да кажа следното, поне 1000 лева и аз съм изхвърлила в коша през годините
имам от МиМ поръчка за 150 лева, за 120 и за 90 лева
от това дали изобщо имам и 5 % в градината - съмнявам се :evil: :twisted: :evil:

на всяка Флора на която съм ходила!!!!!! а да съм пропуснала максимум 2, значи това са повече от 10, дори 15, ама айде 10, по-малко от 100 лева нямам да съм минала - пак да има около 10 % от това в градината ми :evil: :twisted:
от Стрелиция имам една поръчка лалета и коренища - лалетата са ОК, но корените - 0 процента :evil: :twisted: :evil:
7 клематиса съм купила от БГ - два си заминаха, два съм подарила щото идвата се оказаха Нели Мозер, пък за не го харесвам тоз клематис, два не си съответстват на това което съм купила :evil: :twisted:
за семена съм дала луди пари - една част аз не ги докарах и сама съм си виновна, НО, от сметката ми в Легутко за 30 лева миналата пролет - две неща цъфнаха и ги изскубах и на боклука - нищо общо нямаха с вида си :evil: :twisted:
отделно изобщо и да искам, не мога да сметна сумите които съм давала на парче, тук и там, по борси, бриколажи и прочие - тук 10, там 20, 10, 10, ама 20 пъти по 10 са си направо 200 :twisted: :twisted: :twisted:

затова аз тържествено съм обещала, че повече от тук няма да купя нищо, освен с много, много, много редки изключения, толкова нищожни, че не си струва да се споменават :nod: - например сега имам поръчка за цели два лилиума в Стрелиция :D

защото, за разлика от каквото съм купила тук - и да отворя скоба, говоря за корени и луковици, не за растения от разсадници, които някой е отгледал, вложил е труд и усилие и мерак и прочие, а просто за гадно търгашество - внос на 6 качество продукти, които се продават с безумна надценка и никакво съответствие на вид и сорт

та за разлика от тези боклуци купувани тук, каквото съм купила от чужбина и от поръчки, ми се е хванало на 80% и на 95 % си съответства като вид
та така, имам ли китка показана, тя или ми е подарък от приятелки съфорумки, или от баби съседки, или са купувани от внос

и ако за някои неща има и обективни причини да го няма - гризачи, строителство, или просто недостатъчна грижа, то все пак съм напълно убедена, че качеството е от огромно значение

иначе, защо поне 5 поредни години съм садила лиатрис и така и не покара, пък Евробулбския от раз цъфна :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 2180 пъти

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Мария Николова »

О, боже! Що ли си мислех, че ще прочета нещо, което не зная... :sdull: :swonder: :sangel:
:srofl: :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от ptiholov »

Аз пък изчислих,че не само не съм хвърлял пари на вятъра,ами съм и спестил около 700 лева.Имайки 23 сполучливи присадки миналата година-това 23 хибита х 30 лв. :ieeemyzh: :lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Blue sky »

ееее, някой да се похвали :ieeee:
има надежда значи :nod:

аз също, официално приключвам с поръчките и като Дени, вече ще наблягам на повече грижа - ама не защото ми е дошъл разума :oops: :evil: , а защото благодарение на миналогодишните и настоящите поръчки, всеки останал свободен см е препълнен вече, надявам се с най-прекрасни неща като ми цъфнат тази година :stiskam: :stiskam: :stiskam:

и се радвам, че най-накрая ще взема пак да се видя с някой и друг лев за червило или нови гащи :D :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”