Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

maranta, благодаря ти за идеята , но нямам представа от този бял алисум, непременно ще го взема само да знам от къде да го търся ,че не съм го чувала но ще проверя по нащите рассадници дано имат :daaa:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от pepelqshka71 »

hosta127 написа: Май 16, '18, 18:19 maranta, благодаря ти за идеята , но нямам представа от този бял алисум, непременно ще го взема само да знам от къде да го търся ,че не съм го чувала но ще проверя по нащите рассадници дано имат :daaa:
Виж при Мишето дали има наличен
http://www.gradinasoleil.com/art.php?id=19
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

pepelqshka71 написа: Май 16, '18, 19:22
hosta127 написа: Май 16, '18, 18:19 maranta, благодаря ти за идеята , но нямам представа от този бял алисум, непременно ще го взема само да знам от къде да го търся ,че не съм го чувала но ще проверя по нащите рассадници дано имат :daaa:
Виж при Мишето дали има наличен
http://www.gradinasoleil.com/art.php?id=19
:daaa: , този със силно изразения каскаден акцент много ми хареса но е изчерпан , пак ще търся :stiskam:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мария Николова »

Само невен, hosta127 !!!
Нищо не го яде, никой не го краде, цяла зима цъфти, :daaa: :daaa: :daaa: ако се случи по-мека, да не стига до минус 18-20 градуса.
От теб само поливка, без да плува в езеро, да събираш семена за догодина и през 2 месеца, примерно, да я подстригваш, за да стимулираш нов обилен цъфтеж.
Но и без фризура, пак неспирно цъфти.
Във всеки магазин, в който има 3 вида пакетчета семена на цветя, единият ще е точно невен. ;)
И не пречи покрай ръбовете на кашпите да набучиш каквото искаш каскадно, да огражда грейналото слънце. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

Мария Николова написа: Май 16, '18, 19:55 Само невен, hosta127 !!!
Нищо не го яде, никой не го краде, цяла зима цъфти, :daaa: :daaa: :daaa: ако се случи по-мека, да не стига до минус 18-20 градуса.
От теб само поливка, без да плува в езеро, да събираш семена за догодина и през 2 месеца, примерно, да я подстригваш, за да стимулираш нов обилен цъфтеж.
Но и без фризура, пак неспирно цъфти.
Във всеки магазин, в който има 3 вида пакетчета семена на цветя, единият ще е точно невен. ;)
И не пречи покрай ръбовете на кашпите да набучиш каквото искаш каскадно, да огражда грейналото слънце. :mrgreen:
невена ми е на ум отдавна но не знам дали ако сега посея семена ще поникнат това лято , аз в градината си имам много невен но той се разсява от есента и нямам представа как се сее принудително :D това ми е проблема да се напълнят с нещо къшпите пък за догодина ще го мисля отрано , оказва се че те са доста огромни по два метра са дълги и метър високи вътре има много хубава пръст не е обикновенна искам да кажа ,не знам от къде са я докарали но е по -хубава от градинската ,кащпите служат неща като препядствие и всеки може да си къса каквото поиска затова невена е подходящ, но ми се щеше нещо каскадно да виси надолу че са по метър високи и макар че не са грозни просто да има нещо шарено,мислех си и за каскадни петунии но и за тях нямам представа дали сега ако сея семена ще поникнат ,иначе ще ми трябват около доста коренчета просто късно ги донесоха тия кашпи ,днеска пресях цъфнали карамфили в едната но не знам утре като ги видя дали няма да са уклюмали ,,че много ме е яд на клюмнали цветя ,въобще страх ме е в тия жеги да вадя от градината и да пресявам да не унищожавам растенията :eeeh:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iv.tarlen »

Щом имаш невен в градината, вадиш това което е поникнало от семенцата садиш в кашпите и поливаш често, после режеш прецъфтялото и то продължава да си цъфти до зимата.В гугъла изпиши седум видове и разгледай, повечето ги имаме в градините и можем да ти изпратим.Избери си и пиши!
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

iv.tarlen написа: Май 17, '18, 09:22 Щом имаш невен в градината, вадиш това което е поникнало от семенцата садиш в кашпите и поливаш често, после режеш прецъфтялото и то продължава да си цъфти до зимата.В гугъла изпиши седум видове и разгледай, повечето ги имаме в градините и можем да ти изпратим.Избери си и пиши!
благодаря ти ,tarlen :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: не знаех че така може , до сега не съм пресаждала невен и мислех че няма да се хване като е горещо времето но днеска не е толкова слънчево поне само задушно, ще пресадя малко , а за седумите ще разгледам , макар че нищо не разбирам от седуми ,и нямам никакви претенции само исках малко нещо да виси извън кашпите , без значение какво ,че са близо метър и нещо високи и сезят като дървени сандъци,толкова са големи че и борче мога да засадя в тях или роза даже ,но пък защо да ги мъча в кашпа като си имам градинка :D но за догодина ще го мисля сега само да не стоят празни ще ги напълня с невен аз вече сях малко карамфили но те пък сега ще прецъфтят и ще посадя невена меоду тяф той ще ги покрие .... но и така са красиви Благодаря ти за съвета и предложението за помощ !!! :gush: :gush: :gush:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Нели, имим енотера розова, която не само издържа слънце и суша, но и се разраства. Ако искаш, мога да ти изкопая с почва и да ти пратя.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

Di_Va написа: Май 17, '18, 11:28 Нели, имим енотера розова, която не само издържа слънце и суша, но и се разраства. Ако искаш, мога да ти изкопая с почва и да ти пратя.
а, Енотера розова и аз имам и отивам да я изкопая :D и жълта имам ще ги комбинирам :stiskam: Супер идея :o :tzeluvka: благодаря ти :P :P :P толкова много енотера изхвърлих оня ден и не се сетих , ще се накефи в кащпите защото пръстта там е супер изглежда е имало доста тор :ieeee: който попадне в тия кашпи просто ще се накефи и на тор и на вода ,иначе в градинката това е удоволствие щото е много голяма и никога не не стига за всички ,само за превилигировани :potekoha: ама да ви кажа две от кашпите са вече почти наредени :ieeee: :ieeee: :ieeee: остават още две но и тях скоро ще напълня, имам и огромен корен гайлардия на която никога вода не слагам а сега ще го преместя в третата кащпа да и се накефя :P :P :P сетеих се имам и осеоспермум но той се е генно модифицирал при мене защото е станал повече от половин метър висок и пада на земята и е вързан за една вишна ако го извадя дали няма да го опропостя ... той май цъфти дълго поне :D :D :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Нели, кашпите имат ли дренаж и отвори отдолу? На сянка ли ще са? Горе на високото ли си ги разположила?
-хости
-пълзяща кампанула
-стърчаща кампанула
- равнец
-хемерокалиси
-флокс
-звездел, астри
-непета
-салвия
-маргарити
-хортензии
в зависимост от това колко слънце ги грее
при тези размери може и мини рози
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”