Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Оф, така й се ядосах, че не просто разкопах, ми направо я изкопах :evil: Нищо няма отдолу, няма тунели, не беше мокро, не беше пресъхнало, буби няма, налепи няма. Само корени от джоджен дето се бяха оплели в нейните, ама това може ли да чак я мори?! Сега вехне в саксия, остригана, дано да й дойде акъла.
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Milena Orchid »

Търся си градинска папрат, без значение каква и от най-обикновената става. Ако някой има повече за продаване/подаряване нека ми пише. :tzeluvka: :tzvetentze:

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от clock »

Миленка, от мен имаш една обикновена горска :daaa:
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Milena Orchid »

clock написа: Май 1, '19, 20:51 Миленка, от мен имаш една обикновена горска :daaa:
Супер! Много ти благодаря, Клокче! :tzeluvka:
Приемам още 1-2 без значение какви, трябват ми за пълна сянка зад рододендроните и магнолията, опитах няколко цветя, но нищо друго не вирее там, защото освен сянка е и влажно.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Murof »

► Виж съдържание
И аз ще ти дам, имам обикновени и необикновени :) но е вече късно, тръгнали са. Трябва по-рано на пролет да ме подсетиш :daaa:
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Feeriq »

Моля, дайте идеи как да опаковам саксии ф 14 и малко по големи за транспортиране с куриер.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от aurelija »

Разрязваш 10л. бутилка от вода, слагаш саксията, уплътняваш с вестник, пак слагаш горната част на бутилката и облепяш с тиксо вертикално.
Удобно за носене, защото си има дръжка.
Изпращала съм така опаковани зокуми, и никога не е имало счупено клонче дори.
Хубав ден !
Питай,ше видим дали може...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от botan »

ln_none написа: Май 1, '19, 16:27 Оф, така й се ядосах, че не просто разкопах, ми направо я изкопах :evil: Нищо няма отдолу, няма тунели, не беше мокро, не беше пресъхнало, буби няма, налепи няма. Само корени от джоджен дето се бяха оплели в нейните, ама това може ли да чак я мори?! Сега вехне в саксия, остригана, дано да й дойде акъла.
Тъп въпрос, ама корени от гайлардия имаше ли? :mrgreen:
Единият вариант е да е била задушена от околната растителност. Ако знаеш къде точно расте в диво състояние, това доста помага при избора на място и начина на отглеждане. Аз не успях да намеря такава информация, но ми изглежда като растение на открити, слънчеви, слабо обрасли с растителност участъци. Освен това при растенията има едно явление наречено алелопатия, при което се образуват специфични химични вещества, които може да имат положителен или отрицателен ефект върху различни видове от обкръжаващата ги среда. Това е друг вариант. Те се акумулират най-вече в корените и листата. Трети вариант е неприятел. Доста от тях имат крила и нищо не им пречи да са хапнали и да са продължили напред по пътя си.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Feeriq »

aurelija , много благодаря . :tzvetentze:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

botan, имаше топка корени отдолу, мога само да се надявам, че са си нейните :dovolen: Мястото мисля, че е хубаво. Сега пролетно наистина има по-буйна растителност наоколо, но след месец, като почнат сушите, ще стане точно, каквото обича. Миналата година, след като се установи, беше много доволна и цъфтежна.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”