Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от aurelija »

Моля за мнения за листосъбирач.
Бюджетна читава марка, че сме с два ореха,
единият от които е 70 годишен.
Благодаря предварително.
Питай,ше видим дали може...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Аз имам един от бюджетните :) , купуван преди години от Баумакс, но лисата от ореха не успява да засмуче качествено, по-точно не се справя с централното клонче, по което са разположени листата, може да е по-разумно да се ползва функцията издухване, която при мен успешно изпълнява вятърът, събира ми ореховата шума на купчина и после само събирам в чували.
Проблем е нападалата орехова шума м/у другите растения и сигурно тази година ще пробвам да ги издухам от там, ако ми остане време разбира се.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от aurelija »

Благодаря, Di_Va.
Много полезна информация.
Питай,ше видим дали може...
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elmaz »

Искам да преместя един рододендрон и една азалия.
Кога да го правя - сега или рано пролетта?
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от aurelija »

Пресаждат се късна есен или ранна пролет.
Според мен е по добре есента, защото пролетта цъфтят - нещо да не се прецака при пролетното пресаждане.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Havga »

Моля за съвет от хора, имащи опит с оранжерии. Ще взема една, която ще приюти розите, клематисите и хостите на терасата, всички в саксии. Нямам представа обаче дали това е достатъчно, за да ги предпази от измръзване или трябва и допълнително увиване. Щамбата, например да увивам ли присадката? Отделно, вероятно ще се наложи да поливам, защото ще са защитени от дъжд и сняг..., но пък и няма да се топлят от снега!?! Моля за малко информация. Терасата е в София, така че си става -10-15 градуса. Друг въпрос е кога да ги прибера?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Murof »

Havga написа: Сеп 13, '18, 06:57 Моля за съвет от хора, имащи опит с оранжерии. Ще взема една, която ще приюти розите, клематисите и хостите на терасата, всички в саксии. Нямам представа обаче дали това е достатъчно, за да ги предпази от измръзване или трябва и допълнително увиване. Щамбата, например да увивам ли присадката? Отделно, вероятно ще се наложи да поливам, защото ще са защитени от дъжд и сняг..., но пък и няма да се топлят от снега!?! Моля за малко информация. Терасата е в София, така че си става -10-15 градуса. Друг въпрос е кога да ги прибера?
Не им трябва защита на тези растения.
Нито една градина не е идеална.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

Аз мисля,че си трябва защита заради минусите и ветровете.Щамбата я завии с нещо ,саксиите също ,може и по едно кашонче от горе.Или сложени в кашонче,а около него изолация -вестници,някоя стара тениска,вата.На хости и подобни затрупване с мулч. Същевременно,ще трябва от време на време да ги поливаш.Полива се според прогнозите ,когато няма минуси и общо взето се гледа да не са накиснати.Дръж ги засушени ,по-скоро.
Между другото,имам съседи ,които всяка година надяват по една къщичка на магнолиите си.Това в градина до нас.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Havga »

Аз се надявам точно от вятъра да ги предпазя. Принципно оранжерията би трябвало да вдигне температурата поне с 5-10 градуса, особено ако е на слънце?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

На слънце ,може и по-вече ,но на облаци няма да е голяма разликата с външната температура.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”