Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от сюзан »

aurelija написа: Май 30, '18, 17:19 Да, Сюзан, може.
Моите плочки също бяха на близо 30 г.
и ми залепиха гърба директно на тях.
За 5 г. проблем не е имало.
Благодаря!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dar »

Ботане, ние сме сложили гранитогрес 60 см на 120 см и съм много доволна. Почиства се лесно и няма почти фуги заради размера. Не съжалявам. Успех
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

За хлебарките си напълно прав.Големите плочи трудно обират неравности по повърхността.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1201 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от pepelqshka71 »

За хлебарки си купувате фронтлайн комбо, пръскате веднъж или два пъти в годината по перваьите и се отървавате завинаги. Ако имате куче, още по добре, слагате му капкова ваксина фронтлайн комбо и няма хлебарки, мравки, бълхи или каквото и животно да е. Безвреден е. Съжалявам, че стана като реклама, но знам каква напаст са хлебарките.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1201 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от pepelqshka71 »

Сю и у нас плочките бяха лепени с цимент. Изкъртих ги с кангото. Малко тежка физическа работа, но стана.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
lunen_sun
Виенско кафе
Мнения: 463
Регистриран на: Юни 15, '10, 13:17
Местоположение: Козлодуй

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от lunen_sun »

Кухнята не ми е образцова, съжалявам. Но преди 4 години правих ремонт, остана от ламината и майсторите ми веднага му намериха приложение:
Изображение
За 4 години не се е подуло, не е мръднало. Фуги няма, почиства се лесно, а хлебарките отдавна ги изтребих с фронтлайн, с едно пръскане от целия вход се изнесоха на пълчища :mrgreen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10765
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 447 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от botan »

В момента нямам проблем с хлебарките, но знам че предните собственици на апартамента са си живуркали с тях и гледам да затварям колкото се може повече подобни ниши. За мен фронтлайна не е решение, защото отглеждам насекоми като домашни любимци и не е желателно да използвам силни инсектициди.
dar написа: Май 30, '18, 23:23 Ботане, ние сме сложили гранитогрес 60 см на 120 см и съм много доволна. Почиства се лесно и няма почти фуги заради размера. Не съжалявам. Успех
Точно това беше другият вариант, който ми се въртеше в главата!
Първо плота ли сложи или първо плочките? Как свърза плота с плочките за да не влиза вода между тях?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dar »

Ботане, първо сме сложили плочките, после плота.Свързани са с лайсна. ММ каза,че няма значение кое ще сложиш първо. Ако искаш на вайбър мога да ти пратя снимки. Пиши на лични тел.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

botan , как ще направиш кухнята зависи основно от това собственост ли ремонтираш или си под наем
каква ти е мивката - с борд или вградена в плот , или пък тепърва ще я купуваш
аз съм с плочки и съм без перваз , но мивката е с борд и перваза практически не е нужен

гранитогреса е по-тежък от фаянса , това като подробност само
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10765
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 447 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от botan »

Мое си ремонтирам, аз за това и искам да избера нещо, което ще бъде завинаги ( :stiskam: )
Мивката не е купувана, желая да е с борд, а перваз на мен лично ми е нужен защото кухнята трябва да я направя така че да понесе апокалипсисът, който настъпва докато готвя. :oops:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”