Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Миша »

И на мен ми е страшно интересно

Преди няколко години пак в такова дъждовно и топло лято се бяха появили на много места из България ,пращаха ми снимки от едно пловдивско село- цялото поле беше покрито с тях, стоят не повече от няколко дни
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

А при мен нова тревога. Имаме външна тоалетна и днес както съм седнала чух някакъв звук подобен на тихо свиркане или свистене . Погледнах нагоре, защото идваше откъм гредата до врата, след което на бегом се изнесох от там. На гредата имаше огромен смок . Светъл на цвят, навит на зиг заг , според мен доста над метър.
Проверих в нета и мисля, че е смок-стрелец .Така изглежда /сн. е от интернет/ http://bulgarian-photography.com/UserFi ... ache&w=400
После не съм влизала там . ММ ходи няколко пъти , но го нямаше.
Знам ,че не е отровен и е полезен като се храни с гризачи, но ме е страх и се чудя как да съм сигурна, че си и отишъл. Обаче си мисля, че живее точно там, защото преди месец си беше сменил кожата и я беше оставил в придверието. Ужас.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от stefan_doc »

Някой има ли представа Magnolia Wildcat от поръчката от A&M Kałuzińscy Полша, дали е на присадка или на собствен корен?!
Че моята изсъхна, но е избила отново под земята.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от мечтица »

МГХ написа: Юли 9, '18, 00:47 А при мен нова тревога. Имаме външна тоалетна и днес както съм седнала чух някакъв звук подобен на тихо свиркане или свистене . Погледнах нагоре, защото идваше откъм гредата до врата, след което на бегом се изнесох от там. На гредата имаше огромен смок . Светъл на цвят, навит на зиг заг , според мен доста над метър.
Проверих в нета и мисля, че е смок-стрелец .Така изглежда /сн. е от интернет/ http://bulgarian-photography.com/UserFi ... ache&w=400
После не съм влизала там . ММ ходи няколко пъти , но го нямаше.
Знам ,че не е отровен и е полезен като се храни с гризачи, но ме е страх и се чудя как да съм сигурна, че си и отишъл. Обаче си мисля, че живее точно там, защото преди месец си беше сменил кожата и я беше оставил в придверието. Ужас.
Миленкее,извинявай,ти имаш тревога,а пак аз не мога да се спра да се смея,само като те представя как се изнасяш... :srofl: :srofl: :srofl:
A сега нова порция смях след темата за домати,''. Само с пръскачката ходя между две порции дъжд . Такова чудо до сега не е било. Даже смокът се покачи на гредите да се спаси от мокрото.
Леелее,не мога да спра да се хиля,чак кучето ме гледа учудено,баба ми казваше в такива случаии:-''Смешинка в рот попала'' :lol:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

То си беше за смях. Особено,ако знаеш къде чак се обух. Ама ... добре че нямаше съседи... :x и нося дълги поли :x ...обаче вече ще трябва да стискам по два дни докато се приберем в къщи :x
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5266
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 91 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Daniela Pargu »

Миленка,тропай с една пръчка и той ще се премества :daaa:
Нищо няма да ти навреди :daaa:
Само е полезен!
И освен мишките,ще пази и от отровните змии :stiskam: :daaa:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Димана »

Влажното време предизвика много растителни видове да се покажат. Ей тези гъби се появиха в нашия двор на място, което се напояваше най-слабо. Сега обаче...
Искам да знам какъв вид са гъбите. Мислех, че са пърхутки, ама те са бели и вътре са едни меки. Тези са много интересни вътре-черни и твърди. Който знае, да помогне. Или да преместя поста в "Кое е това растение" ? :hmmm:
Изображение
Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

Ех, Димана, името никак не ми идва наум, но това е гъбата, която като е узряла се превръща в една жилава торбичка, пълна с черен прах и са я използвали за чифтетата пищови, да ги припалват. Също са си носили в поясите, че с едно-едничко късче лесно се разпалва огън.
Също така съм почти сигурна, че прахът е бил използван за лекуване на отворени рани. Със сигурност прахът е част от народна рецепта за приготвяне на лапа за налагане при животно(обикновено коза), ухапано от усойница.

Вие допълвайте.

Дядо ми, балканджията, знаеше къде да ги търси и винаги беше презапасен, че и при пчеларството му бяха нужни за знам ли какво.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

Димана написа: Юли 9, '18, 11:46 Или да преместя поста в "Кое е това растение" ? :hmmm:
Изображение
Праханка, така наричана от балканджиите.

Ако има и други, не ги унищожавай, Димана, остави ги да узреят. Навярно даже на някого от този форум за нещо ще послужат.

Fomes fomentarius -- Праханова гъба

http://xenos-bushcraft.com/blog/2010/09 ... нова-гъба/
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от kim »

Поръсвала съм си ожулени колене и лакти с прахчето им :dovolen: , но дали са същия вид.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”