Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8476
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 622 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Shami »

Ааа,много са неприятни,като се разлетят са ужасни,гледам да ги напръскам преди да са се разлетели много, щото после се виждам в чудо.
Като се прибера вечер веднага проверявам дали няма някъде ,даже превантивно пръскам местата дето обикновено излизат,включвам и лампа против комари,тя ги привлича и ги гори.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

за мравките - много неща ги гонят, но те винаги се връщат.
с Биокил - купи си Биокил и пръскай мястото на всеки три седмици
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от wenche »

Мравките ги моря успешно с Айкън, без да е нужно да третирам повторно. Предполагам, че ще действа и на летящите.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iv.tarlen »

Аз уморих мравките с Нуреле.От години си живееха в един стар орех.Ако мястото позволява да пръскаш,ползвай го, много е ефикасно.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Breda »

Благодаря за отзивочиста :tzvetentze:
Аз се успокоих ,че са мравки,въобще не знаех,че има мравки с крила,за пръв път ми се появява нещо от вътрешността на къщата,че и с купчинки,иначе тези гадинки не летят из къщи.
Мравките и аз боря с Айкън,както и мухите с него.Пролетта вдухвам с обратната функция на прахосмукачката прах за мравки където има процепи и цяло лято нямам,имам голяма инцектицидна лампа на верандата,чекмеджето е пълно всяка сутрин с всевъзможни гадини,викаме му пържилник,вечер малко неприятен е звука на изгарянето,особено на големите пеперуди,ама няма как,инак падат в салатата и ракията :lol:
Змии прогонихме с едни италиански гранули,стожожки огромни сколопендри имаше,пръскаме и за тях,не влизат в къщата вече,комари до миналото лято нямахме,имах 12 метра лавандули,сега ги замених с жив плет фотинии,борим се със спирали до наесен,когато пак ще сея лавандули на друго място,незаменими са против комари,както и босилека
Между впрочем днес няма вече нито крилати мравки,нито купчинки :ieeemyzh: Върнахме ламината на мястото,но превантивно май ще им пръсна коктейлче след няколко дни
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 1370 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от gevkati »

отглеждам си една шоколадова албиция, храстовиден вариант/ при мен не успява да стане на дърво. Малко като онзи виц как да направим от мъжа милионер: взимаш го милиардер и до няколко години го правиш милионер :D /
Албицийката си беше примерно дърво около 2 м при засаждането, но явно не и понася Предбалкана и сега е храст за 4ти сезон. На мен и така си ми харесва!
Но тази година листата и са много светли, червени, не тъмно бургундско.
Какво ли и липсва? Торила съм с яря мила като миналата година.
Моля за помощ :tzvetentze:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от дара »

Здравейте, моля кажете мога ли три дни след пръскане с фунгицид да напръскам с инсектицид срещу гъсеници розите?
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dar »

Дара аз ги смесвам и си пръскам така наведнъж през две седмици профилактично и рози и иглолистни. Така беше миналата година, а тази заради тия дъждове не съм го правила с профилактична цел, защото все има проблем.
РОУЗ

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от РОУЗ »

Да ви върна пак на темата за мравките, в единия компостер са направили мравуняк, около половин кубик мравки, как да ги разкарам, без да унищожа полезното на компоста? Айкънът ще умори ли калифорнийските червеи, а и дали ще е ефикасен, като не мога да напръскам в дълбочина?

По повод домашните мравки - моят опит е злощастен, преди няколко години ги изпуснахме пролетта, пътечката им се виеше през коридора, покрай стената в дневната зад дивана и се бяха настанили в най-отдалечената стена на дневната и в банята, две години ги борихме с променлив резултат, с всякакви средства, накрая се наложи да свалим стената в хола до тухла, за да ги изтребим.
В банята обаче все още си ги отглеждаме, живеят в стената, пръскаме редовно с различни препарати, ММ си набавя някакви капани за мравки, оставят след себе си огромни количества мъртви мравки, но това продължава вече няколко години, и то са от различни породи, една седмица труповете са на дребни червеникави, другата са черни, третата са летящи... През зимата има затишие, тъкмо решим, че сме се отървали и пролетта сагата започва отново. :evil:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от дара »

Dar,благодаря :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”