Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

Леле!Какви обиди,квалификации и дълбокомислени изводи!Къде го чукаш ,къде се пука!
Първо е похвално,че някой иска да направи нещо за общото благо!
Второ,нормално е да се мисли,да се засади нещо ,което няма да се краде.
Това не се случва само едикъде си ,за да се правят някакви кардинални изводи за цялото население на четвърт България.Мога да дам много примери ,а и не само аз -новозасадеци цветя,храсти фиданки се ошмулват за една вечер и хващат краченца към околните дворове.Във форума има много обществени градини,които наши съформуци са направили ,поддържат ги и вече красят околното пространство.Защо трябва да се обижда някой ,все едно не знаем какво представляват и какво отношение имат някои хора !Нека погледнем позитивно на хубавите неща.
Тагетеси и невенчета е достатъчно да се пръснат семена,после само се прореждат и засаждат ,където трябва .Издържат на суша,цъфтят до слани ,самозасяват се .На другата година ще станат гора ,няма нужда да се купуват разсади.А и всеки ,който желае ,може да изпрати нещо от своята градина,което му е в повече.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lilly »

[quote="libra"]
Тагетеси и невенчета е достатъчно да се пръснат семена

При мен тагетисите не от семена , от разсад не растат при оскъдно / но редовно / поливане
Останала съм с впечатление, че това растение си иска редовно и добро поливане
Но може и почвата да има пръст в тая работа , де - не съм на 100% сигурна, че е само от водата
Lonicera Pileata - ето това при мен расте без никакви грижи, струва 2 лева , единствената грижа е да се подрязва напролет, че е голям агресор
https://www.hrasti.com/bg/shop/shirokol ... mitstart=0" onclick="window.open(this.href);return false; - от тук съм си поръчвала растения, жената е изключително мил и приятен човек
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Calendula_off »

Наистина огромно благодаря на отзовалите се :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Имам и още един малък успех, обещаха ми туи дарение. А парите, които бяхме предвидили за туи ще купя овощни дръвчета, които ще се засадят на обществено място нещо, като малък социален проект: череши, ябълки и т.н. за всички.
Благодаря отново, доста хора се отзоваха ще поддържаме връзка!
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от sendi1966 »

Календула,много добро хрумване :daaa:
За съжаление е положението в селата е такова почти в цяла България.Опустяха :snif:
Аз си мисля за розова енотера.Ами това е куча марка.С години се мъча да се отърва от нея и не мога.Даже по цимента никне.Виждала съм и по гробищата нацъфтяло.Там където няма да се полива мисля,че е удачно да се посади от нея.Тя и жълтата май е издръжлива.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от rosi-m »

Тези рози еднократно ли цъфтят
Които ги има ако може да сподели
Raubritter и Paul's Scarlet Climber
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Имам един розмарин, който е с няколко дълги клона без разклонения, към метър дълги и само на педя от върховете има зеленко и цъфтеж, надолу са голи стъбла. Така е купен, миналата година го садих. Как да го режа, че да заприлича на нещо?

И още едно въпросче - кърито размножава ли се с резници?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lilly »

ln_none написа: Мар 9, '18, 18:15
И още едно въпросче - кърито размножава ли се с резници?
със сигурност
всички резници, които сложих миналата есен, са се прихванали и са готови вече за засаждане
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lilly »

розмарин не съм гледала - нямам личен опит точно с него
но няколко голи пръчки по 1 м ..нямат кой знае какъв естетически принос в градината
аз бих го отрязала на 15-20 см - ако стане , стане
опасността според мен идва от това , ако клончето отдолу се е двървесило вече, да не успеят да покарат нови разклонения
така съм си унищожавала сантолини,
а кърито го изрязах тая пролет чак когато видях , че започна да се разклонява отдолу
от върховете на изрязаните клони розмарин бих направила резници
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Благодаря, Лили, да - грозилище си е и точно това ме притеснява, да не го затрия съвсем, ако го орежа. Освен да пробвам на един клон :hmmm: Яд ме е, понеже за какво съм си купила 4-годишен храст, ако трябва да го режа до долу - то се губи смисъла, да си бях взела едногодишен.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Margaritenia »

In_None аз имах розмарин, режех го много ниско, за да сгъсти, независимо, че клонките бяха вдървенени вече. Много гъст стана само за година, но измръзна миналата зима и го махнах.

Ето го, такъв стана само за 1 лято, а при засаждането бяха 6 коренчета с по 1 пръчка стърчаща нагоре.
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”