Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 2919 »

Купих от Бриколаж с намаление Калоцефалус, сива изглеждаща суха топка..Сложих до розата , подпрях с камъни, розата расте върху хълмче.Не поливам него, а розата..Не знаех, че цъфти,когато го купувах... и то с жълто..досущ Сантолина.. :hmmm:
http://www.strelitzia-bg.com/product/14 ... %83%D1%81/" onclick="window.open(this.href);return false;

Но тук: http://www.oczarjk.pl/?act=3240" onclick="window.open(this.href);return false; той цъфти в бяло, прилича моя любим Исландски мъх,а и цъфти в бяло, тоз повече харесах, дано моят цъфне в бяло.. :stiskam:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Ава_и_мама »

Привет,alina!
Искаш да кажеш, че си я насадила в градината? А зимата?
Реших моята да я преместя в по-голяма саксия, да сложа малко пясък в почвата(нали пише по-бедна, дренира). И зимата при нас в София на топло.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Миша »

Ава_и_мама написа:Привет,alina!
Искаш да кажеш, че си я насадила в градината? А зимата?
Реших моята да я преместя в по-голяма саксия, да сложа малко пясък в почвата(нали пише по-бедна, дренира). И зимата при нас в София на топло.
Няма да оцелее в градината, зимата оцелява в прохладно (до 2-3 градуса минимални темп.) и много светло помещение, желателно плътно до прозорец, с оскъдно поливане
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Skio »

Cando написа:Не знам в коя тема да питам, но понеже ми трябва бърз отговор, ще питам тук.
Дали тези китки на снимката /на някои не им знам имената дори :nod: например това най-отпред в ляво и онова с шарените листа в оранжевата саксийка/ ще преживеят зимата на 10 градуса температура, но слънчево южно изложение /когато го има слънцето разбира се/. Нямам място вече в къщи и искам да ги занеса на вилата, а там зимата отопляваме на 10 градуса само когато ни няма.

Изображение
Кандо, за юката, бръшляна и жълтата саксийка до юката ти гарантирам, но обърни внимание, че в горен ляв ъгъл (жълта саксийка-- :lol: обичаш ги значи) ти е коледниче и трябва да ти цъфти след два месеца.
Може би не искаш да пропускаш.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
bell

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от bell »

Есен е, а аз си търся тайбери, късни малини, боровинки и т.н.т. Моля, препоръчайте ми проверен разсадник, от който няма да получа една педя пръчка при това умряла. Масово във веригите в момента зареждането е трагично, запечатано с восък препарирано клонче. :hmmm:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Бел, сайта на Таралас погледна ли?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от greeneyed »

За боровинките, bell, откъдето и да ги вземеш, хммм, все не вървят. :hmmm: Искат си кисела почва, влага, хладен климат. За малините подкрепям с две ръце- имаме вече 2ри сезон целогодишни, разкош невероятен. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Грийни, от къде са ти целогодишните малини, че и аз търся такива? А за боровинките си права, но маже при Бел почвата да е подходяща.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от greeneyed »

От пазара ги е купил ММ, даже вече ги размножи и в момента някои от тях, новите са вързали и узрели. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
bell

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от bell »

Мерси, Грийни :tzvetentze: Знам, че едва ли ще вървят боробинките, ама пусто много ги харесваме и ми се иска да опитам :hmmm: Тази пролет садих един корен и гледам добре се развива, но какво ще бъде след време не знам. Искаше ми се и от други сортове бели, червени да пробвам. Сега направих бърза консултация и със Сашето, та и тя ми даде ценни съвети.
Дива, не съм се сетила за Таралас, тя и Сашето ми обърна внимание ще видя и там :tzvetentze:
greeneyed написа:От пазара ги е купил ММ, даже вече ги размножи и в момента някои от тях, новите са вързали и узрели. :dovolen:
Въх, къде го този пазар, тук по нашите само праз лук на връзки :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”