Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

серията Морсдаг също е много хубава, Тутти много ги хвали, цъфтят непрекъснато, те са по 3,50 лв, отличен избор са за там
https://britrosaco.com/%D0%B4%D1%80%D1% ... DAG-ORANGE

имат бял, червен и оранжев, много по-добри са от димовските
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Calendula_off »

Благодаря ти! За последните от 3,50лв ще се възползвам, че не разполагам с кой знае, какви средства. В смисъл туи, рози, дръвчета....мисля и почерпка нещо да измисля, ако има някой доброволец и т.н.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

от 3,20 са, ще ти трябват малко повече рози отколкото тия от 8,50, щото са по-малки, но ако ги засадите шахматно през 60-70 см ще стане отлична леха. И цветовете им си отиват, може да ги омешате, ще стане свежо :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Calendula_off »

Благодаря!
За тагетис ще следя някоя промоция и тайно се надявам, ако им хареса, да не тръгнат да ги унищожават, късат и т.н., че странна логика е това..
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Calendula_off написа:Благодаря!
За тагетис ще следя някоя промоция и тайно се надявам, ако им хареса, да не тръгнат да ги унищожават, късат и т.н., че странна логика е това..

ама как ще купуваш разсад, тука все някой ще има семена, че той си никне като троскот
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от clock »

Calendula_off написа: Съжалявам, че така навлизам в грозни детайли, ама Северозапад....
Прикачвам снимка, на т.нар. "сигурна зона", която ще се пази и полива.
Calendula_off, това същият Северозапад ли е, където местното население са аборигени? Същият див Северозапад ли е, където горките невежи не знаят как да се грижат за едно цвете? Където да се краде е висша цел в живота, а милосърдните жестове се възприемат като нямане какво да прави на някоя височайша особа?
Calendula_off написа:Благодаря!
За тагетис ще следя някоя промоция и тайно се надявам, ако им хареса, да не тръгнат да ги унищожават, късат и т.н., че странна логика е това..
Тагетиса със сигурност ще им хареса на диваците! Но отсега ви казвам, госпожо Calendula_off, мислите ви към тях, към селото им, към тяхната България, няма да им хареса! Ако ме послушате - не се хабете. Насочете добродетелното си начинание към друга цивилизация. Тази, на Северозапада, няма нужда от натяквани подаяния.
Обещавам ви, ако ми кажете кое е селото, лично да засадя едно, две, три цветчета. Мога и повече. И мислите ми докато садя цветята ще са други, различни от вашите.
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Calendula_off »

clock, намерих съмишленици, поне за почистване на гробищният парк. Но мечтата ми е, да стане отново онова красиво село от детството ми, с рози и много цветя, люляци. Естествено и критици се появиха ( в групата на селото- я от нямане на какво да правят,вечен скептицизъм...), но те няма да ни откажат. Според мен, ако няколко хора дадем пример и стане традиция, все се надявам, че преди от тъпотия да пречупят пръчката на крехката фиданка ще се замислят, а могат и да се откажат.
Сега от една организация ми обещаха безвъзмездно широколистни фиданки 50см, мисля как да ги опазя от животните. Моля ви, наистина не искам да се отказвам, допускам разни мисли, ама бързо гледам да ми се махнат от главата.

clock не разбирам само ирония ли е коментарът ти или... , знам, че във виртуалното общуване, често се разминават посланията. Надявам се да не е ирония.
Последно промяна от Calendula_off на Фев 11, '18, 20:37, променено общо 1 път.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lilly »

[quote="clock"][quote="Calendula_off"]
Съжалявам, че така навлизам в грозни детайли, ама Северозапад....

Милата ми :gush:
вие от Северозапада така сте окупирали София, че тук единия ден като направят цветните алеи, до другата сутрин 1/3 от цветята вече са извадени.
Преди някоя година в Западния парк направиха масирано залесяване - ще познае ли някой след 1-2 седмица колко дръвчета останаха ? - нито едно !!!
А като тръгнах преди години с кучетата малко встрани от главната улица в квартала , направо изпаднах в шок - каква смрад и мръсотия е...и софиянци, които си изхвърлят пликчетата с боклук през балкона ...или си пускат кучетата в градинките пред блока, дето някой с 300 зора се опитва да опази ....или изпотрошиха всички детски площадки, дето общината направи ...или ..списъкът е безкраен.
Такива са красивите детайли в София, извън градинката пред парламента , дето 10 полицая пазят една леха с тагетиси - то друго там не си заслужава и да се пази , де..

Тази тема е дълга и не е за тоя форум.
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Calendula_off »

"милосърдните жестове се възприемат като нямане какво да прави на някоя височайша особа"
Не искам така да се тълкува, а просто, че една малка група трябва да е първа, да поведе. Знам ще понеса критики, но си го мисля от няколко години и сега, след поредното овайкване във ФБ, колко е мръсно, тревясало, един човек даде предложение за масово чистене и реших, че именно сега е момента да се постави едно начало. Пък и все се надявам, че една колективна дейност би сплотила, а не разделила...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Календула, не се отказвайте, щом сте решили - направете го. :daaa:

много известния пример с някакъв(забравих му името) кмет на Ню Йорк, дето успял да изчисти мръсните квартали. Те цапали нощем, службите чистели денем. казал им че ще го правят докато спрат да цапат. Доста време минало, общинарите не се отказали и цапането постепенно намаляло. Същото и със графитите - ония рисували нощем, кметството боядисвало денем, ден след ден, не се отказали. Отказали се гадините.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”