Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от aurelija »

Тити,
взели сте перфектното решение :daaa:
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Cando »

Здравейте, имам 2 бързи въпроса ако някой може да помогне
1/ Имам Lysimachia punctata, ето такава
Изображение
и всяка година като започне да прави пъпки нещо минава и ги накълцва на около10 см от върха. Клончето стои като прерязано. Само на това цвете. Дадох на една приятелка и при нея същата работа, явно е нещо, което ходи специално по това цвете. Имате ли идея какво може да е, защото не зная срещу какво да се боря :hmmmmmm:
2/ Листата на градинските ми бегонии, ето такива
Изображение станаха едни меки и почти прозрачни и естествено бегониите спряха да цъфтят, почти се смарангясаха. Засадени са в големи саксии. От 15 години гледам такива бегонии и такова нещо не ми се е случвало. Според вас на какво би могло да се дължи - малко вода, много вода, резки амплитуди на времето, хладни нощи :hmmmmmm: И дали ще се оправят или да купувам други докато още има по магазините, че ми отиде композицията :D

Благодаря ви предварително.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мария Николова »

Здравей, Кандо! :sbear:
Храстчето пръскай всяка седмица с различен препарат-бубоубиец и наблюдавай кой ще се окаже точния препарат.
Не се сещам за друго.
За бегониите не се сещам за друго, освен да им смениш пръстта, корените в блеееедорозор разтвор на калиев перманганат и тогава засаждаш в сменената пръст.
Дано всичко свърши добре, успех!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от mileni »

Не откривам темата за размяна и продажба, на мушката. Моля за линк :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Миша »

Привет,Кандо!
Когато бегониите изгубят цвета на листата и станат прозрачни и меки, обикновено означава, че корените са загнили , излишната влага е пагубна за всички бегонии, би могло и гъбично да е, но точно този вид бегонии по-рядко страдат от гъбични заболявания, така че по-скоро е проблем с почвата
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Норе
Дълго кафе
Мнения: 103
Регистриран на: Яну 23, '18, 16:19

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Норе »

В Горна Оряховица или до 4-5 км в периметър има ли някакви градински центрове или разсадници за декоративна растителност? Или магазини от големите вериги, които предлагат растения и градински инвентар?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Норе написа: Юни 21, '19, 14:02 В Горна Оряховица или до 4-5 км в периметър има ли някакви градински центрове или разсадници за декоративна растителност? Или магазини от големите вериги, които предлагат растения и градински инвентар?
разсадника на Мария Папазова не ти ли е близо? Около Велико Търново е, и има качествена стока

https://www.hrasti.com/bg/shop
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от cherry_23 »

Ако имаш възможност наистина да посетиш разсадника на Мария Папазова и аз го препоръчвам.Аз си поръчвам редовно от сайта им.Чудесни растения имат и на добра цена.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

Моля , ако някой има желание да е мениджър в темата Снимка на седмицата , да ми пище на "лични" :!:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мариана Бечева »

За втори път ми се случва проблем с пратка чрез Еконт. Заради техен гаф, от Бечева съм станала дечева, а тел. номер с една цифра по-малко. Нито имейл, нито при обаждане в офиса успяха да ми открият пратката. Днес си взех хемерокалисите в недобро състояние. Искам да направя рекламация, но как да намаля размера на снимките? И има ли смисъл?


Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”