Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от botan »

Пробвала ли си с конското мазило?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Аз нищо не съм пробвала, щото досега не е имало нужда. За конско мазило не съм и чувала, ама сега погледах в гугле и намирам 2 - "Рефригеранс" с алуминиев ацетат и "Антифлегмин" с камфор, и двете помагали и за кръст и за 100 други болежки :shock:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от botan »

Първото визирах, спомням си, че беше някакво съединение с алуминий. Те за това бабичките като ги заболи кръста се увиват с фолио за печене.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Еличка »

botan написа: Ное 16, '18, 18:23 Те за това бабичките като ги заболи кръста се увиват с фолио за печене.
Хахахаха, тези дни ША умрА от смях в този форум :sgiggle: :sclap: :ssmiah: :srofl:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от vanina_g »

botan написа: Ное 16, '18, 16:12 Пробвала ли си с конското мазило?
Това е "Krabeferhof" мазилото с кончето, нали? И аз него ползвам, доволна съм, ама то май зависи и от степента на увреждане :hmmm:
Абе пробвай, малката опаковка не е скъпа, на мен ми действа добре :daaa:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Asarina »

ln_none, тук можеш да получиш поне стотина съвета, та да се включа и аз. :dovolen:
И аз мога да напиша дисертация....
Напоследък използвам диип рилийф за мазане. Освен, че ми помага, почти няма миризма.
Проблемът с лекарствата за пиене е, че повечето вредят на стомаха. От тези за костно - ставни проблеми добър е мипрофена.
https://apteka.framar.bg/30057290/%D0%B ... C%D0%B3-15
Ако проблемът е свързан с мускулите, баклофен е много добър и не вреди толкова на стомаха.
https://apteka.framar.bg/02003139/%D0%B ... C%D0%B3-50

Сега, в това студено време, най-добре ми действа електрическото одеяло(подложка), с което затоплям леглото. Но не трябва да се прекалява със затоплянето.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от aurelija »

:daaa: + 1 за Дийп Рилийфа
Питай,ше видим дали може...
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от evelin_pas »

Еличка написа: Ное 16, '18, 15:09
ln_none написа: Ное 16, '18, 14:14 Я да ви питам и с какво си лекувате градинарските кръстове? Пресилих се нещо тази есен и не ми минава болката :hmmmmmm: Напипват се разни възли. Нещо за мазане ли ползвате, че не съм наясно хич с тоя вид проблеми, а на лекар не ми се ходи.
Ето тук съм експерт, дисертация мога да напиша! От 10 годишните ми страдания с гръб и кръст, опити с какво ли не за лечение, за мен най-ефикасно, трайно и бързо действие има следната комбинация - 1 седмица :
Dexofen - прахче - 2 пъти по 1 в малко вода
Doreta - 2 пъти по 1
Midocalm - 2 пъти по 1
Ако не ти мине, отиваш на доктор, който ти казва, че имаш шипове или дискова херния и, че това тъй или иначе не се лекува... :ufff:
За мазане ми действа единствено домашен илач, приготвен от закум и ракия (40 листа от закум се слагат в бутилка, заливат се с литър домашна ракия, стоят на тъмно 40 дни). Това е. Срок на годност след това няма.
Тука цитирам, че в калабалъка ще го изгубя. Много важна информация. Благодаря, момичета, че повдигнахте въпроса :tzeluvka:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Благодаря на всички за съветите, сега съм по-объркана и от преди :mrgreen: :tzvetentze: но междувременно ММ ми взел Ибутоп, така че ще споделя после имало ли е ефект.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”