Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от firefly »

Момичета и момчета, имам нужда от бърз съвет, моля :!: Искам да дезинфекцирам един корен на божур, че има като бели налепи на няколко места и искам да се застраховам, обаче какво значи "слаб" разтвор на калиев перманганат? Мисълта ми е какво е съотношението на разтвора, да не взема да му навредя вместо да му помогна? :hmmm:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Daniela Pargu »

Значи - много много бледо розово :daaa: :dovolen:
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от firefly »

Благодаря ти, Daniela! :tzeluvka: Сега ще му го приложа набързо
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

apis написа: Ное 7, '18, 09:05 zeleno , понеже си чела много по темата,да попитам -
има ли някакъв препарат или смеска,с която да се напръска против мушика ?
ако мушика е дървояд - то това е Бохемит плюс , като хората с финасови възможности го мажат с четка без да разреждат, като лак / по упътване се разрежда 1 към 9 / , може разредено да се пръска с пръскачка
аз лично напръсках с Айкън в концентрация за "силно нападнати ", защото нямах физическа възможност да обиколя цялата околия в търсене на другия препарат
след пръскането и лакирането , още едно пръскане с Фендона , за да полепне по всички повърхности , ей така , белким и то помогне
м/у другото и Айкън и Фендона ги купих от магазин за храна за домашни любимци на цени с около 30 процента по ниски от онлайн предложенията / и тях огледах от зор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1058
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 426 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Изображение

Тази гайлардия многогодишна ли е? Някакво зазимяване трябва ли да й правя?
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1213
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от lilaby »

ln_none написа: Ное 15, '18, 11:52 Изображение

Тази гайлардия многогодишна ли е? Някакво зазимяване трябва ли да й правя?
Многогодишна е и не й трябва зазимяване.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1058
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 426 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Благодаря, lilaby :tzvetentze: Добре, че поне на нея няма да й търся място, че от чушки, патладжани, босилеци, мушката и газании в спалнята не остана място за спане :mrgreen:

Я да ви питам и с какво си лекувате градинарските кръстове? Пресилих се нещо тази есен и не ми минава болката :hmmmmmm: Напипват се разни възли. Нещо за мазане ли ползвате, че не съм наясно хич с тоя вид проблеми, а на лекар не ми се ходи.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Еличка »

ln_none написа: Ное 16, '18, 14:14 Я да ви питам и с какво си лекувате градинарските кръстове? Пресилих се нещо тази есен и не ми минава болката :hmmmmmm: Напипват се разни възли. Нещо за мазане ли ползвате, че не съм наясно хич с тоя вид проблеми, а на лекар не ми се ходи.
Ето тук съм експерт, дисертация мога да напиша! От 10 годишните ми страдания с гръб и кръст, опити с какво ли не за лечение, за мен най-ефикасно, трайно и бързо действие има следната комбинация - 1 седмица :
Dexofen - прахче - 2 пъти по 1 в малко вода
Doreta - 2 пъти по 1
Midocalm - 2 пъти по 1
Ако не ти мине, отиваш на доктор, който ти казва, че имаш шипове или дискова херния и, че това тъй или иначе не се лекува... :ufff:
За мазане ми действа единствено домашен илач, приготвен от закум и ракия (40 листа от закум се слагат в бутилка, заливат се с литър домашна ракия, стоят на тъмно 40 дни). Това е. Срок на годност след това няма.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

Аз ползвам за коленете НАКЛОФЕН ДУО капс. 75 мг. само при нужда. https://apteka.framar.bg/30001371/%D0%B ... C%D0%B3-20 Обикновено след 1 к. се чувствам добре.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1058
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 426 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Леле, 10 години хич не е шега, съчувствам ти :hmmmmmm: Мен за пръв път ме удря така сериозно и май не ми се ще с такава тежка артилерия да се започвам отсега :hmmm: Виж, това със зокума бих пробвала - за догодина ще си подготвя, благодаря.

МГХ, ми това е направо магическо, от 1 таблетка само! Ще го пробвам, щом е тъй :nod: ако ми го дадат без рецепта, де.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”