Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от mimivd »

Момичета и момчета,,
има ли някой от Троян,който може да ми купи една ябълка от института и да ми я изпрати с наложен платеж.За съжаление ,те не работят с куриери.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iv.tarlen »

Джони, помагай девойка в нужда :stiskam: :stiskam: :stiskam: !
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мария Николова »

mimivd написа: Окт 17, '18, 18:39 Момичета и момчета,,
има ли някой от Троян,който може да ми купи една ябълка от института и да ми я изпрати с наложен платеж.За съжаление ,те не работят с куриери.
johnstalker - това е Джонката. Пиши му ЛС, да си сигурна, че ще го прочете. В момента е на линия.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от mimivd »

Момичета,благодаря ви и на двете!
Вече писах на Емили,не бива да ангажирам двама едновременно.Ако тя има затруднения,ще пиша на johnstalker.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от mimivd »

Emily се отзова веднага,ангажира НМ и днес дръвчето ще бъде при мен.В същото време gora писа,че със сигурност сорта е наличен в разсадник Балеягруп в Севлиево,а троянското дръвче може да не отговаря на сорта.
Моля ви,дайте ми отново жокер,знам,че във форума има много бойна севлиевска група...отново имам нужда от съдействие.
Ако знаете,че всичко това правя заради ММ,но той ми е вярно другарче от цели 30години(това беше лирично отклонение)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lalel4e »

Не че ми е за бърз отговоро въпроса, ама не знам къде другаде да го задам.
Мисля да оформя едно голямо пространство само за лаленца, зюмбюли и нарциси. Да ми дадете някакви идеи за периода след цъфтеж докато листата съхнат - какво мога да насея помежду, за да не е прекалено грозна картинката - нещо, което хем да се хваща лесно, хем да не ми е много жал да изровя когато си вадя обратно лука?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мария Николова »

Фацелия. Калдаръмче. Невен. Латинка. Циния. Виола, само не и виолетка.Сееш още преди да са цъфнали луковичните и докато те прецъфтят, едногодишните вече ще си ги разредила, ще са пораснали и напъпили. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lalel4e »

Пак имам въпросче: вчера си купих Ерика - ей така, съвсем спонтанно, казаха ми да я садя направо в градината - студоустойчиво, почвопокривно... чудно растение! Само че днес чета в нета, че не виреело на варовити почви и се притесних, че моята може да е точно такава, понеже е плитка и камениста, на места прилича повече на стрит камък, отколкото на пръст.

Та въпросът ми е как се определя дали почвата ми е варовита?

Мария Николова написа: Окт 23, '18, 22:54 Фацелия. Калдаръмче. Невен. Латинка. Циния. Виола, само не и виолетка.Сееш още преди да са цъфнали луковичните и докато те прецъфтят, едногодишните вече ще си ги разредила, ще са пораснали и напъпили. :dovolen:
Благодаря, Мария! Калдаръмчетата винаги съм ги искала, ето сега как ще комбинирам с луковичните. А каква е разликата между виола и виолетка :oops: :oops: :oops: ?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Виолата е едногодишно културно растение. Сеят се семена, разсажда се и като приключи вегетацията й, загива. Може да поникнат семенцата й.

Изображение

Ароматната нежна виолетка е диво растение. Размножава се вегитативно с мрежа от подземни "въжета", прострени надолу и настрани. "Въжетата" излизат от бледолилава топчица, колкото узрялата семенна кутийка на липата.
Изпуснеш ли края, си е истински плевел. :twisted: Затова е недопустимо да я настаниш между луковичните. Ще им разкаже играта. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от botan »

Lalel4e написа: Окт 25, '18, 18:58 Благодаря, Мария! Калдаръмчетата винаги съм ги искала, ето сега как ще комбинирам с луковичните. А каква е разликата между виола и виолетка :oops: :oops: :oops: ?
Родът Виола, е най големият от семейството и класификацията му е една такава красива, ум да ти зайде направо, с изключително много подразделения освен основните (род, вид и т.н. наричат се таксони). И "виолите" и "виолетките", както си ги е разделила Мария, са видове от род Виола, само че попадат в различни подродове, като се различават по разположението на венчелистчетата. Виолите са с две нагоре, две на горе или настрани и едно надолу, докато виолетките са с две нагоре и три надолу. Виолетките са малко агресивни в градините и за това Мария те предупреди да внимаваш с тях.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”