Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
snezhina
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Авг 28, '16, 19:11

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от snezhina »

Миша написа: Мар 11, '18, 21:28 Ползвам основно 3/4 бял торф +1/4 черен с неутрално РН или леко кисело. Нормално е торфът да ти изглежда по-сух, така и трябва, нормално е и като поизсъхне да се отдръпне от саксията, всъщност ако го държиш по-мокър точно тогава изчерпва много бързо хранителните в-ва, те просто стават неусвоими, защото мокрият торф бързо вкисва. Дори изсъхнал торфът се омокря лесно, но без киснене!, знам колко обичате кисненето, но това е огромна грешка! Сухият торф се полива, водата се оттича бързо, но вече торфът е поел мъничко ,достатъчно, за до почне да пие на следващото поливане, след половин-един час поливаш отново , обикновено 2-3 пъти през час-два са достатъчни торфът да поеме достатъчно вода , дори да е бил много сух. Днес напр вадих едни малки мушкатца, цяла зима са стояли в разсадни саксийки 7 см, не са поливани нито веднъж за цялата зима, т.е. торфът е на камък, достатъчни им бяха 3 поливки през половин час без никакво киснене и торфът се омокри, сега ще изчакам да се посъбудят и ще започна по-редовно поливане.
Боже,Мише,какво научих днес,не съм го и предполагала!!!Благодаря,хиляди пъти!Както винаги си със 1000% КПД :ieeemyzh:
незабравка

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от незабравка »

Това с накисването и аз го отчитам за грешка голяма-при мен се е случвало зад гърба ми забравени растения със спекан торф и почти нулев тургор да се налеят до прогизване,барем да дойдат на себе си преди да съм забелязала.Обаче този шок,засушено-преполято определени растения направо ги тушира . :nod:
Впрочем аз слагам на 250 литра торф едра фракция половин количка едрозърнест промит пясък ,така и при пресъхване не става баш на кирпич.Вкарвам осмокот, а на розите в контейнер и биохумус една трета .
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от maleas »

Обръщам се към всеки с повече опит - есента посях фацелия и преди да завали снега беше станала към 2см равномерно по цялата площ.В момента има само няколко петна .Моля Ви кажете ми къде сбърках? Може би не е трябвало да сея есента или? :eeeh: :snif:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Миша »

maleas написа: Мар 27, '18, 16:23 Обръщам се към всеки с повече опит - есента посях фацелия и преди да завали снега беше станала към 2см равномерно по цялата площ.В момента има само няколко петна .Моля Ви кажете ми къде сбърках? Може би не е трябвало да сея есента или? :eeeh: :snif:
измръзнала е,не се сее есен, но не се притеснявай, не е отишла зян, фацелията отделя фитонциди, които прочистват земята, дори и мъничка да е била все нещо трябва да е свършила
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от maleas »

Благодаря ти Миша !!! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

Някой отглеждал ли е Sanguisorba tenuifolia var. purpurea. Ей тази снимка от пинтерест ме впечатли Изображение Не знам дали е постижимо , но ми хареса. Имам хелениум и ако цъфтят през август и двете, ще ми хареса много тази комбинация.
Deleted User 5091

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 5091 »

Знаете ли от къде мога да си купя стипца?
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от sendi1966 »

Мия,пита ли в аптеките?
Намерих това
http://giza-cosmetics.eu/shop/%D1%81%D1 ... %B3%D1%80/
Deleted User 5091

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Deleted User 5091 »

sendi, търсих в аптеки, но нямаше. Продължавам и ще пробвам от този сайт да поръчам.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Tanet »

http://www.chimsnab-bg.com/catalog.php?cat=1&prod=77
ако някой има връзки в химснаб Пловдив
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”