Снимки от изложбата в Бургас, току-що

dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Снимки от изложбата в Бургас, току-що

Мнение от dobis »

Всяка година по това време я правят- Флора Бургас ...2010 г е тази. Обикновено е последната от много такива из цяла Бг, ако сте обърнали внимание на цените , доста по- високи дори и от нашто селско магазинче.Много цветно изглежда , но са само петунии , мушката , сакъзи и разни разсади , тук там нещо интересно, но от година на година , интересните неща намаляват, а цените скачат. Петуниите по 2.50 в центъра на Бургас са по 1 лв...От Пловдив всяка година идва един човек с кактуси , там винаги има какво да се избере , от Балчик бугенвилиите и има един дядо с клематиси и глицинии...само климчо от него ми е жив и здрав . С много ровене може да се избере нещо саксийно на приемлива цена или някоя изостанала луковица , намалена вече, че те цъфнаха сестричките им. Обикновено щанда на Братаница се откроява с качеството на растенията , малко са скъпички техните, на подредени и накипрени и с фаца.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Снимки от изложбата в Бургас, току-що

Мнение от orkud »

Точно цените ми направиха впечатление и реших, че ако отида ще е само да си напълня очите с нещо цветно, но няма да си купя сигурно почти нищо :nod:
Е, както беше казала dal, тооо..... очна алчност, може и да се изкуша, амааа :tzvetoman:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Снимки от изложбата в Бургас, току-що

Мнение от Titi »

Тая Флора е уникална точно с аранжирането и начина на показване на цветята. Всяка година имат някаква тема-акцент, винаги много оригинално. И сега е така, ето я
Изображение

С удоволствие бих обикаляла с часове там, само да си разглеждам.
Ето и тези сладурковци са разкошни
Изображение

Извода който си направих е, че бургаската Флора е за пълнене на очите, а софийската - на торбите :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Снимки от изложбата в Бургас, току-що

Мнение от dobis »

Извода който си направих е, че бургаската Флора е за пълнене на очите, а софийската - на торбите :D[/quote]


те това последното го предпочитам ....а тоооо, очи пълни ръце празни .... преди мноооооооооого години , по Живково време,когато нямаше пазар , ами само китки за гледане , германците бяха докарали жълта алба , това кралското мушкато , но жълта , петешко жълто...още ми е пред очите, над 20 години вече , но каква полза :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

но дори и като изложба , вече е излагане ...в началото беше много по- богато от растения , дори и от рязан цвят - мъртви цветя както им казвам...А павилиона с кактусите беше фантазия , мисля , че от години не го правят...Сега са много площи покрити с разни камИчета и тук там някоя цветна група , не е за повече място и по -добро открояване , по- скоро трябва да се напълни голямата шатра с нещо. Това , което купувате от Софийските , просто не се вижда тук , за цените няма да говорим
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Снимки от изложбата в Бургас, току-що

Мнение от lila »

:syes: така е наистина :syes:
Само лалетата пред Флората ме изкефиха ... вътре - море и мъка и кич.
dobis, :tzvetentze:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Снимки от изложбата в Бургас, току-що

Мнение от ptiholov »

Днес се закрива Флората и аз реших да ви досадя със своите снимки от нея. :lol: :hihihi: :hihihi: Така както я видях аз.

http://ptiholov.snimka.bg/flowers/flora-2010.498213
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Снимки от изложбата в Бургас, току-що

Мнение от petarco442 »

На 27-ми този месец флората отваря врати :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”