Помощ ПЧЕЛИ

radiva111
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Окт 3, '11, 13:10
Местоположение: София

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от radiva111 »

:daaa: Благодаря
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от Мария Николова »

johnstalker написа:Може всякак. На една лъжица мед капваш 2-3 капки, и разбъркваш хубаво, после в капачки или нещо подобно сипваш манджата... ;)
Извинявай, Джонка, но ще допълня.
Няма да мажеш ръчички, крачета на детето. Медът е, за да привлече пчелите/осите/стършелите и ще накацат по мазилото, за ужас на детето.
Можеш да разположиш "манджите"" по начин, да освободиш от заплахата любимо място за игра. Като си гледаш ръцете, да не стиснеш насекомо, няма да те ожилят и можеш на ден да разместваш "манджите" на 15 места из градината. Оставяй труповете - да ги помиришат и разберат, че градината ти е опасно за тях място. :mrgreen: И детето да може да вижда труповете, които вече не са опасни. Може да преодолее паниката. :daaa: Проклетите, долавят страха на човека и си правят майтап. Внимателното спокойствие ги прави безразлични към близостта на човека.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
radiva111
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Окт 3, '11, 13:10
Местоположение: София

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от radiva111 »

:lol: :lol: :lol: Много благодаря за допълнението. Това с крачетата и ръчичките ме развесели сутрешно. Идеята за местене на "манджите" е много добра. :tzvetentze:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от tsvetina »

Единствено в тази тема прочетох за моя проблем - стършели. Забелязах ги вчера - такива огромни "оси" виждам за първи път! Малко съм притеснена, защото мъжът ми е алергичен към оси и пчели, пък и от прочетеното в нета...Два са.Непрекъснато кацат на един клон на стара круша, която е пред къщи до чешмата. Този "цяр" с меда и нурелето как точно действа - след колко време, да не би да ги раздразня нещо и дали действа на стършели, или само на оси...Моля споделете малко по-подробно!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от calico »

Бе вие луди ли сте? Как така ще тровите пчели :svekurva: :svekurva: и си разговаряте съвсем спокойно, все едно нещо нормално правите.

те пчелите и без това намаляват...

че то на света сигурно от 10 човека трима са алергични, то ако всеки трепеше досега пчела да не е останала

сигурно има и други начини- законови, разговори, няма начин да няма и някакви репеленти, да се предпазят алергичните хора
Даниелче ти колко вида репелента пробва преди да трепиш?

просто съм изумена какви ги приказвате.

напролет при нас в двора е просто гъмжило от пчели около дръвчетата. Ми досега не съм забелязала някоя пчела да ме напада, ако случайно не я настъпя или нещо подоБно. И да- не съм алергична, но мъж ми е. Но и него не нападат. каква е тая мания дето сте я развили, ми носете си нещата за спешни случаи. щом сте алергични не е нужно да има кошери наоколо, и на плажа и в Балкана, може една само да ви ужили и все тая, дали е една или са кошер. намерете си репеленти, пръскайте се, носете ги...
има и ултразвукови уреди, купете си
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от ZAPLESKA »

калико ти винаги ли си носиш личната карта в джоба? или понякога я забравяш?
така е и с лекарствата за спешен случай, от 10 януари са ми в чантата, но вече не знам къде ми е чантата..., и ключовете...,но това е друга тема
ти как ще се чувстваш ако живееше в блок и комшията ти има 20 котки и кучета, същото е, гадинките никому не пречат стига да са в допустимото количество и да не стават агресивни, а когато риска е многократно завишен и се притесняваш дори да излезеш навън? или става дума за детето ти?
паниката и страха са по силни от самото ужилване, и както останалите казват пчелите и кучетата усещат кой го е страх и отиват към него, как ще се защитиш ти теб и твоето семейство ако нещо го застрашава? все пак не забравяй че това тук са само приказки, кой за оси, кой за стършели.. , да пчелите са полезни без тях природата ще загине, но все пак оня ужас от вътре че нещо може да се случи макар и случайно.... когато бях дете едно лято ме жилеха пчели и оси над 30 пъти, просто докато си играех с останалите деца и не мен не ме е страх въпреки че съм много силно алергична, но и комшията вече не гледа 30 кошера, и си сади медоносни растения в двора, за да не идват чак при мен, и аз си знам че като са жадни е по добре да им сложа паничка с вода надалече и така намалям шанса да ми влезнат в чашата, но колко точно се осъзнава това в момент на паника? ако аз си водя кучето с намордник и каишка и му събирам лайната по пътя, дали съседа не си пуска неговите да ми дрискат точно пред вратата въпреки това.. и да има законови разпоредби, но кой и до колко ги спазва? и дали на останалите им пука? дори тези от които зависи да се спазват.. и не този пост не е насочен към никого конкретно, но все пак опитай се да разбереш и отсрещния, колко са му възможностите физическите/психическите да се справи с дадената ситуация
Последно промяна от ZAPLESKA на Май 2, '12, 19:51, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от calico »

абе Заплесче той поначало живота е много опасен и не е много здравословен, щото който живее - умира.
има хора живеят сред лъвове, тигри , змии, крокодили, и кой кого застрашава не се знае.

изобщо думата не е за това.

думата е че за екоравновесието хората сме по-опасни, както се вижда и от разговора, и за съжаление сме по-малко важни за същото това равновесие. Защото Земята може да съществува без хората, но без пчелите не може.
и ако не пазим това което имаме като гости тука на земята, се получава това което вече се е получило

и ако ти смяташ че за съществуването на Земята си по-ценна от едни кошер пчели, значи грешиш. аз не се смятам за по-ценна и не бих си позволила да тровя пчели ако ще да съм с анафилактични шокове.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от ZAPLESKA »

ти аз и още няколко други ще си дадем сметка, но колко точно ? и колко ще преценят че не човека а природата е по важна, щото има една дума "като те е страх от мечки не ходи в гората", но ако няма как да излезнеш от нея :hmmm: или не виждаш изхода, въпроса ми е конкретно за хората, колко от тия дето са ти пряко пред погледа и ги наблюдаваш ще реагират 100% адекватно и какво ще е адекватно от тяхна гледна точка?
а да и колко от диванетата по улиците знаят че да се напръскаш с някаква евтина китайска фъшкня е реакция на агресия към пчелите и те ще се защитят групово.. :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от calico »

ZAPLESKA написа:ти аз и още няколко други ще си дадем сметка, но колко точно ? и колко ще преценят че не човека а природата е по важна, щото има една дума "като те е страх от мечки не ходи в гората", но ако няма как да излезнеш от нея :hmmm: или не виждаш изхода, въпроса ми е конкретно за хората, колко от тия дето са ти пряко пред погледа и ги наблюдаваш ще реагират 100% адекватно и какво ще е адекватно от тяхна гледна точка?
а да и колко от диванетата по улиците знаят че да се напръскаш с някаква евтина китайска фъшкня е реакция на агресия към пчелите и те ще се защитят групово.. :hmmm:
любимата ми тема и любимото оправдание - "ами те, ами те, другите?" :D

не разбирам какво казваш, но човек има проблем и тръгва да го решава. обикновено като трепе всичко което го застрашава

а иначе има разни неща http://www.monitor.bg/article?id=202554

и много информация на тема Изчезването на пчелите http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=5&b=300
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от ZAPLESKA »

калико всеки си гледа собствения си двор и си преценява от неговия си ъгъл и да наливаш на околните с фунията файда няма, също като в тоя спор
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”