Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
firefly
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Апр 11, '17, 15:37
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от firefly »

Здравейте! И аз ще съм благодарна на малко съвет - кога според вас е удачно да се насади анемоне коронария, става въпрос за сандъче на тераса?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

nikol написа: Фев 15, '19, 11:50 Бихте ли ми препоръчали храстчета с плитка коренова система, които биха се прихванали? :stiskam:
Тези дали биха вирели филаделфус, форзиция, зимен жасмин, viburnum opulus ? Благодаря!
Мисля, че няма да имаш проблем с форзицията. Бих ти препоръчала също обикновен люляк, симфорикарпус и спирея. Всички се справят при мен в две педи пръст.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iv.tarlen »

nikol, азалии и рододендрони също са с плитки корени, искат завет, шарена сянка и кисела почва.Също лилии, цъфтят дълго.Храстите за които питаш са с кратък цъфтеж филаделфус, форзиция, зимен жасмин.Стават големи и се разстилат без конструкция.Някои хортензии, при тях киселата почва произвежда сини цветя.Илекс, берберис ,люляци, бреза и ацер.Все пак зависи от мястото с което разполагаш, колко часа има слънце, вода, почвата може и да си поиграеш, ако имаш достатъчно финанси! :tzvetentze:
Аватар
nikol
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:30

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от nikol »

Благодаря за помощта :gush: :tzvetentze:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

Дайте съвет - гайлардии и кореопсис, в транспортни саксийки и с доста прораснали корени - да ги садя ли директно или да изчакам да мине застудяването, дето го дават тия дни?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

ln_none написа: Фев 21, '19, 10:50 Дайте съвет - гайлардии и кореопсис, в транспортни саксийки и с доста прораснали корени - да ги садя ли директно или да изчакам да мине застудяването, дето го дават тия дни?

изчакай. кътай си ги, това не е рози да оцелява всякак :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от ln_none »

:D до по-добри времена :daaa:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Havga »

Имам един много глупав въпрос, който дълго време се притеснявах да задам., но ето на... престраших се.
Търся обаснение на странен "феномен". Късния ноември, терасата се изпълни с червеи, обикновени дъждовни. Като казвам изпълни имам предвид, че над 50 червея пълзяха по плочките, може и повече... Според вас на какво се дължи това?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от johnstalker »

Havga написа: Фев 26, '19, 14:03 Имам един много глупав въпрос, който дълго време се притеснявах да задам., но ето на... престраших се.
Търся обаснение на странен "феномен". Късния ноември, терасата се изпълни с червеи, обикновени дъждовни. Като казвам изпълни имам предвид, че над 50 червея пълзяха по плочките, може и повече... Според вас на какво се дължи това?
Саксии има ли по терасата? ;)
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Havga »

Да, от тях излязоха. Четох противоречиви мнения за ползата на обикновения червей в пръстта на саксиите, но като че ли ползите са повече от вредите. Та затова се чудя защо изведнъж решиха да мигрират.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”