Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Havga »

Моля за съвет от хора, имащи опит с оранжерии. Ще взема една, която ще приюти розите, клематисите и хостите на терасата, всички в саксии. Нямам представа обаче дали това е достатъчно, за да ги предпази от измръзване или трябва и допълнително увиване. Щамбата, например да увивам ли присадката? Отделно, вероятно ще се наложи да поливам, защото ще са защитени от дъжд и сняг..., но пък и няма да се топлят от снега!?! Моля за малко информация. Терасата е в София, така че си става -10-15 градуса. Друг въпрос е кога да ги прибера?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Murof »

Havga написа: Сеп 13, '18, 06:57 Моля за съвет от хора, имащи опит с оранжерии. Ще взема една, която ще приюти розите, клематисите и хостите на терасата, всички в саксии. Нямам представа обаче дали това е достатъчно, за да ги предпази от измръзване или трябва и допълнително увиване. Щамбата, например да увивам ли присадката? Отделно, вероятно ще се наложи да поливам, защото ще са защитени от дъжд и сняг..., но пък и няма да се топлят от снега!?! Моля за малко информация. Терасата е в София, така че си става -10-15 градуса. Друг въпрос е кога да ги прибера?
Не им трябва защита на тези растения.
Нито една градина не е идеална.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

Аз мисля,че си трябва защита заради минусите и ветровете.Щамбата я завии с нещо ,саксиите също ,може и по едно кашонче от горе.Или сложени в кашонче,а около него изолация -вестници,някоя стара тениска,вата.На хости и подобни затрупване с мулч. Същевременно,ще трябва от време на време да ги поливаш.Полива се според прогнозите ,когато няма минуси и общо взето се гледа да не са накиснати.Дръж ги засушени ,по-скоро.
Между другото,имам съседи ,които всяка година надяват по една къщичка на магнолиите си.Това в градина до нас.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Havga »

Аз се надявам точно от вятъра да ги предпазя. Принципно оранжерията би трябвало да вдигне температурата поне с 5-10 градуса, особено ако е на слънце?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

На слънце ,може и по-вече ,но на облаци няма да е голяма разликата с външната температура.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hitolq »

Искам да ви попитам мога ли да преместя едно карамфилче сега есента?То е от тези обикновенните с прости цветове.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от rosi-m »

hitolq написа: Сеп 13, '18, 20:02 Искам да ви попитам мога ли да преместя едно карамфилче сега есента?То е от тези обикновенните с прости цветове.
Да Оля на есен се правят тези неща :ieeee:
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hitolq »

Благодаря,Роси! :daaa:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iv.tarlen »

Тази година ще празнуваме ли РД?
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elmaz »

aurelija написа: Сеп 4, '18, 09:45 Пресаждат се късна есен или ранна пролет.
Според мен е по добре есента, защото пролетта цъфтят - нещо да не се прецака при пролетното пресаждане.
Много благодаря, Аурелия! :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”