Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

hosta127 , в дървени кашпи биха седяли чудесно обикновени мушката , но като знам , че ще са на вън - веднага ще ги откраднат
латинки също , тагетис , калдаръмче - всичко готов разсад
аз имам такава каменна на входа на блока
в крайна сметка зимата всичко в нея загива , защото не се оттича добре , като се стопи сняг , пък после замръзне - и край / тя става като езеро /
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iv.tarlen »

hosta127, невен, треви, седуми, мушката, някакви комбинации.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

iv.tarlen написа: Май 15, '18, 09:03 hosta127, невен, треви, седуми, мушката, някакви комбинации.
невена от семе ли да го сея? ще поникне ли това лято ? са, и аз за комбинации си мисля инаме не мога да ги напълня тия кашпи за едно лято а трябва
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от aurelija »

Предлагам комбинация от петунии с лобелии.
Ако зимата ги позавиеш, може и да устискат до следващото лято.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от maranta »

Хоста, препоръчвам ти бял алисум. Бързо нараства, може да го комбинираш с всичко изброено горе :nod: Много е нежен :dovolen:
При мен даже презимува(води се едногодишен) тази година :dovolen:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

maranta, благодаря ти за идеята , но нямам представа от този бял алисум, непременно ще го взема само да знам от къде да го търся ,че не съм го чувала но ще проверя по нащите рассадници дано имат :daaa:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1876 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от pepelqshka71 »

hosta127 написа: Май 16, '18, 18:19 maranta, благодаря ти за идеята , но нямам представа от този бял алисум, непременно ще го взема само да знам от къде да го търся ,че не съм го чувала но ще проверя по нащите рассадници дано имат :daaa:
Виж при Мишето дали има наличен
http://www.gradinasoleil.com/art.php?id=19
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

pepelqshka71 написа: Май 16, '18, 19:22
hosta127 написа: Май 16, '18, 18:19 maranta, благодаря ти за идеята , но нямам представа от този бял алисум, непременно ще го взема само да знам от къде да го търся ,че не съм го чувала но ще проверя по нащите рассадници дано имат :daaa:
Виж при Мишето дали има наличен
http://www.gradinasoleil.com/art.php?id=19
:daaa: , този със силно изразения каскаден акцент много ми хареса но е изчерпан , пак ще търся :stiskam:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31529
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Мария Николова »

Само невен, hosta127 !!!
Нищо не го яде, никой не го краде, цяла зима цъфти, :daaa: :daaa: :daaa: ако се случи по-мека, да не стига до минус 18-20 градуса.
От теб само поливка, без да плува в езеро, да събираш семена за догодина и през 2 месеца, примерно, да я подстригваш, за да стимулираш нов обилен цъфтеж.
Но и без фризура, пак неспирно цъфти.
Във всеки магазин, в който има 3 вида пакетчета семена на цветя, единият ще е точно невен. ;)
И не пречи покрай ръбовете на кашпите да набучиш каквото искаш каскадно, да огражда грейналото слънце. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

Мария Николова написа: Май 16, '18, 19:55 Само невен, hosta127 !!!
Нищо не го яде, никой не го краде, цяла зима цъфти, :daaa: :daaa: :daaa: ако се случи по-мека, да не стига до минус 18-20 градуса.
От теб само поливка, без да плува в езеро, да събираш семена за догодина и през 2 месеца, примерно, да я подстригваш, за да стимулираш нов обилен цъфтеж.
Но и без фризура, пак неспирно цъфти.
Във всеки магазин, в който има 3 вида пакетчета семена на цветя, единият ще е точно невен. ;)
И не пречи покрай ръбовете на кашпите да набучиш каквото искаш каскадно, да огражда грейналото слънце. :mrgreen:
невена ми е на ум отдавна но не знам дали ако сега посея семена ще поникнат това лято , аз в градината си имам много невен но той се разсява от есента и нямам представа как се сее принудително :D това ми е проблема да се напълнят с нещо къшпите пък за догодина ще го мисля отрано , оказва се че те са доста огромни по два метра са дълги и метър високи вътре има много хубава пръст не е обикновенна искам да кажа ,не знам от къде са я докарали но е по -хубава от градинската ,кащпите служат неща като препядствие и всеки може да си къса каквото поиска затова невена е подходящ, но ми се щеше нещо каскадно да виси надолу че са по метър високи и макар че не са грозни просто да има нещо шарено,мислех си и за каскадни петунии но и за тях нямам представа дали сега ако сея семена ще поникнат ,иначе ще ми трябват около доста коренчета просто късно ги донесоха тия кашпи ,днеска пресях цъфнали карамфили в едната но не знам утре като ги видя дали няма да са уклюмали ,,че много ме е яд на клюмнали цветя ,въобще страх ме е в тия жеги да вадя от градината и да пресявам да не унищожавам растенията :eeeh:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”