Ехинацея / Echinacea

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от Мария Николова »

Да знаете, че ще има и самозасели се там, където има мами-ехинацеи, само търпение.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от МГХ »

И аз се нареждам на опашка за семеначета дори и диви . :daaa:
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от iana_hk »

А може ли да се сеят семената, или е рано?
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от Албена »

Аз по това време сея семената.Вътре ,на южен прозорец.
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от iana_hk »

Благодаря, Албена!
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от pipike »

Сега може ли да се мести ехинацеята :hmmm:
незабравка

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от незабравка »

Имам душевна борба-когато режа прецъфтелите цветове на ехинацеите ,най-различни сортове,лятото събирам килограми семена и ги хвърлям.Да взема да събера малко и зимата като имам време да раздавам на който иска .Обаче не съм съвсем наясно,та трябва да питам в темата за семената.Освен,че трябва да се съберат напълно зрели и в сухо време,какво друго да се направи,за да имат семената добра кълняемост. :hmmm: На някой може да му е смешно,че уж съм в занаята,пък не знам такива елементарни неща.ама повярвайте,главата ми бъка от най-различна информация и пак не ми стига времето за всичко.А не искам да стане излагация като последния път- :mrgreen: когато събрах доста семена от мюленбергия -по правилата уж, и раздадох на една варненска среща,пък то нищо не поникна,ни при мене ,ни при девойките варненски. :snif:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от nadin »

незабравка написа:Имам душевна борба-когато режа прецъфтелите цветове на ехинацеите ,най-различни сортове,лятото събирам килограми семена и ги хвърлям.Да взема да събера малко и зимата като имам време да раздавам на който иска .Обаче не съм съвсем наясно,та трябва да питам в темата за семената.Освен,че трябва да се съберат напълно зрели и в сухо време,какво друго да се направи,за да имат семената добра кълняемост. :hmmm: На някой може да му е смешно,че уж съм в занаята,пък не знам такива елементарни неща.ама повярвайте,главата ми бъка от най-различна информация и пак не ми стига времето за всичко.А не искам да стане излагация като последния път- :mrgreen: когато събрах доста семена от мюленбергия -по правилата уж, и раздадох на една варненска среща,пък то нищо не поникна,ни при мене ,ни при девойките варненски. :snif:
Аз съм сяла семена от Дал, които държах зимата в хладилник и никнаха за две седмици.
Най-добре е да се сеят веднага след узряването и да се оставят навън докато никнат и да раздаваш семенаци :D
Ако не е възможно тогава хубаво ги сушиш и след това ги слагаш в хладилника в отделението за яйцата( да не е най-студеното ), като слагаш около тях силикагел или семената са в кутийки от упсарин или други разтварящи се таблетки. Идеята е да не се овлажняват в хладилника, защото това е много лошо за кълняемостта.
незабравка

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от незабравка »

Благодаря,Наде!!
Ще пробвам и със засаждане веднага щом узреят и със съхранение в хладилника с влагоабсорбатор.А на сухо място ,ама отрицателни температури става ли да се съхраняват семена-щото забравих едно пакетче от Джелито в офиса в разсадника ,а там зимата падат минуси.Пакетчето не е отваряно,няма да са овлажняли . :hmmm:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от nadin »

Ами зависи най-вече какви са семената. Не би трябвало да има проблем ако понижението е било постепенно и не повече от -10 градуса.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”