Ехинацея / Echinacea

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от Noel »

abelia написа:Изображение
Лелееее....каква уникална снимка е тази :o
А на Незабравчето ехинацеените полета са късче рай :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от Стаси »

незабравка написа:Aз пък нямам време и място в малката си градина,та затова им се радвам тука,в разсадника,преди да поемат една по-една към някоя друга градина. :P

Изображение
Незабравче тази коя е? Много ми харесва.
незабравка

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от незабравка »

Тази е ''Leilani''-от високите е ,около 70-80 см,бързо прави туфа.! :nod:
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от Стаси »

Тъкмо нея съм си поръчала при Мишето значи, идеално. Много харесвам такива простоцветни ехинацеи.
Deleted User 5091

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от Deleted User 5091 »

Незабравке, тези кораловите ехинецеи в момента ли са така цъфнали или е снимка от лятото?
Искам няколко, кога да ти поръчам и кога да ги садя? / при мен е по-студено от нормалните температури в София/
незабравка

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от незабравка »

mija написа:Незабравке, тези кораловите ехинецеи в момента ли са така цъфнали или е снимка от лятото?
Искам няколко, кога да ти поръчам и кога да ги садя? / при мен е по-студено от нормалните температури в София/
Не ,мила,летни снимки са това,но каквито ненормални станаха зимите,нищо чудно и зимата да вземат да цъфтят.. :D. Ами саденето както при другите многогодишни цветя- най-рано през втората половина на март,като поизпръхне земята от зимната влага,да може да се копа.Пиши ми на лични,ако решиш!
Deleted User 5091

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от Deleted User 5091 »

Благодаря ти ще пиша :tzvetentze: , много съм начинаеща, чета, но някои елементарни неща не ги знам изобщо.
например миналата година засадих в жегата цъфнали ехинецеи и веднага изгоряха, умряха.
незабравка

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от незабравка »

mija написа:Благодаря ти ще пиша :tzvetentze: , много съм начинаеща, чета, но някои елементарни неща не ги знам изобщо.
например миналата година засадих в жегата цъфнали ехинецеи и веднага изгоряха, умряха.
А как ги поливаше?Растенията,отгледани в разсадник,обикновено са в лека торфена почва,защото в нея корените най-добре дишат в тясното пространство на контейнера.После растението се засажда в градината.Там почвата е по-плътна и тежка ,обаче растението не може веднага да пусне дълбоки и силни корени в нея.Кореновата му система си живее все още в торфа,който съхне много по-бързо и е необходимо да се полива всеки ден.
Така,че ако все пак се наложи да засаждате растения в жегите,първата година поливайте по-често.На следващата корените ще са се разпрострели и ще могат да черпят влага от по-влагозадържащия почвен слой в градината.
fredmrav
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Ное 10, '10, 23:14

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от fredmrav »

Някой от форума продава ли ехинацеи?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Ехинацея / Echinacea

Мнение от nadin »

fredmrav написа:Някой от форума продава ли ехинацеи?
Какви ти трябват ? маркови или диви?
Аз подарявам семенаци.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”