Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Златка Трънова »

dar написа: Фев 10, '19, 08:28 Много са красиви кукуряците ви, момичета! Злати, твоя колко е годишен? Нини, а твоя с многото пъпчици? От миналата година имам 2 от Надето, чакам ги с нетърпение.
Още няма и една година :dovolen: . От последната поръчка на nadin, но не си спомням кога беше точно.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Нини, този се е забравил!!! :liubov2: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Чакам следващите снимки! :mrgreen: Но ги дай, моля ти се, :gush: нормално големи снимки, остави тези въЖки. :stongue:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Deleted User 1445

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Deleted User 1445 »

Хахах,момичета, благодаря ви :tzeluvka: Този с "многото" пъпки е от есенната поръчка на Надин. Многото е в кавички, защото 3-4 годишния му батко, е с доста повече пъпки :lol: и той от поръчка на Надето. Заслужава си много да се вземат големи растения, не само заради обилния цъфтеж, но и буйното развитие на цялото растение. Преди години си бях купила кукуряци от една поръчка от Русков, нито един не оцеля. Вярно, струваха малко, но и дойдоха едни сухи коренчета, мъка голяма. Обещавам ще снимам, този път и имената им съм запомнила :angelche:
Злате, и твоя е разкошен :liubov2:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от nadin »

На Златка кукуряка е : HELLEBORUS X GLANDORFENSIS' HGC® ICE N 'ROSES® PINK PICOTEE'
от есенната поръчка от германците.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от nadin »

В момента не мога да правя поръчка че движа две от англия и ще ми дойде много. А по-късно вече ще са изкарали новите листа, които изгниват докато дойдат в кашоните. Ако иска някой друг да се наеме аз ще помагам с каквото мога, но трябва да е бързо не повече от две седмици от днес.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от dar »

Нини, Злате, благодаря ви! Къде са засадени? Моите са до елата близо. Единия ще го бъде, но другия ме притеснява.
Deleted User 1445

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Deleted User 1445 »

Дарче, на сенчесто са, 2- 3 часа слънце дневно :daaa: и при мен са в основата на иглолистни- две не големи туи. Ана'с ред само ми е на по- слънчево. Не го отписвай кукуряка и не го мести, не обича :lol: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Мария Николова »

Миналата година преместих и двата си кукуряка. Примириха се, къде ще идат! :lol:
Сега с нетърпение чакат слънцето да се вдигне по-високо и да ги милва рано сутрин след обед. :ssun: До тогава не чакам пъпки.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Мария Николова »

Аз не чакам, но вече е напъпил първия от Ноелка! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
И новият от Blush има 1 пъпка, но има! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Виола »

Дар, кукуряците не обичат кисела почва. По-скоро виреят във варовикова. Но наистина не обичат много местене. Щом ти се налага такова, по-добре го направи наесен, когато са в покой и е хладно и влажно. И го сади по-далече от корените на дървета и големи храсти.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”