Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от МГХ »

Ох, сега видях въпросите. Името е това , което е написала Надин, ама от коя точно поръчка не помня. При мен кукуряците нещо не искаха да виреят, докато не почнах да ги садя под старата джанка, направо в тревата. Хареса им и сега се показаха всичките, дори и тези, които бях отписала. Този го харесвам много. Все пак мисля, че е от поръчка на Надин. Ама миналата година купих един от Лидъл, може и той да е.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от nadin »

dar написа: Мар 14, '18, 21:32 Надин, благодаря ти за радостта, която ми донесе :tzeluvka: .Днес посадих кукуряците, но имам малко притеснения. Единия го засадих на 40 см от един климатис, а другия на 40-50 см от рози. Дали не са много близко? Ако съм сгрешила да ги местя о време.Благодаря ви
Струва ми се че не е много подходящо мястото. Първо те не искат целодневно слънце, а розите предпочитат слънце. Второ не обичат хич да се копае около тях и да се разбутват веднъж засадени. А розите и клематисите искат окопаване, торене, плевене, пръскане, все неща които не са много удобни за кукуряците. Аз мисля че най-подходящото за кукуряци място е до стволовете на големи широколистни дървета ( овошки, липи, брези ) особено ако се разлистват по-късно или до голям камък който да им пази сянка през лятото. Но ако нямаш такова място намери някъде шарена сянка където много много не се пипа.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от nadin »

Само още нещо да кажа. Кукуряците по правило не се окопават и не се пръскат, тъй като рядко се нападат от гадини или болести. Има един вирус който ги мори, но за него лечение няма. А ако са правилно садени и обгрижвани не боледуват. Торят се само веднъж с бавно разградима тор или с животинска прегоряла, когато почнат да излизат новите листа и да хващат семе по цветовете. Старите листа се режат само ако са повредени ( засъхнали, замръзнали , накъсани ) иначе не. Колкото повече листа има лятото толкова повече цвят има пролетта.
Това е. Успех с новите придобоивки.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от pepelqshka71 »

Нали вече съм зарибена, ето първата ми придобивка. Обикновен и красив.
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от nadin »

Хайде още един фен :). Да ти е честит.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от tsvetina »

Да ти цъфти много! Като го засадиш и му паднат семенцата, ще имаш много нигерчета :dovolen:
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от Murof »

Изображение
Helleborus x ericsmithii 'HGC Champion'
Нито една градина не е идеална.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от shoshy »

Murof, красавец!
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря ви. Вече е в градината. Догодина живот и здраве и аз в поръчката за кукурячета :ieeee:. От сега съм решила, че първия поръчан ще е Helleborus x hybridus (orientalis) ' Cindarella . Ако някои има от тази пепеляшка за продаване - насреща съм и много ще се радвам да драсне на ЛС.
Муроф :daaa: красавец
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Кукуряк - Хелеборус / Helleborus

Мнение от dar »

nadin написа: Мар 14, '18, 22:26
dar написа: Мар 14, '18, 21:32 Надин, благодаря ти за радостта, която ми донесе :tzeluvka: .Днес посадих кукуряците, но имам малко притеснения. Единия го засадих на 40 см от един климатис, а другия на 40-50 см от рози. Дали не са много близко? Ако съм сгрешила да ги местя о време.Благодаря ви
Струва ми се че не е много подходящо мястото. Първо те не искат целодневно слънце, а розите предпочитат слънце. Второ не обичат хич да се копае около тях и да се разбутват веднъж засадени. А розите и клематисите искат окопаване, торене, плевене, пръскане, все неща които не са много удобни за кукуряците. Аз мисля че най-подходящото за кукуряци място е до стволовете на големи широколистни дървета ( овошки, липи, брези ) особено ако се разлистват по-късно или до голям камък който да им пази сянка през лятото. Но ако нямаш такова място намери някъде шарена сянка където много много не се пипа.
Надин, благодаря ти! Преместих ги под бора пред хортензиите! Надявам се да им хареса. Те самозасяват ли се?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”