Ацер

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Ацер

Мнение от pepelqshka71 »

Леле, леле, от красиви по-красиви.

Ето ги трите бебешока. Първите два ми изглеждат еднакви и не ми приличат на това, което съм поръчала. Нека кажат знаещите. Сложила съм по една снимка на сорта и една от близо на листото.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Deleted User 3996

Re: Ацер

Мнение от Deleted User 3996 »

Гарнет и Лъвското сърце ще се различават по начина на растеж.
Джед. ориндж ще е с оранжеви отенъци.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Ацер

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря Тишо. Гарнета го различавам, но другите два ми еднаквеят. Ще наблюдавам тази година и ще дам отчет.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ацер

Мнение от clock »

Тишо, благодаря ти! Утре ще махна цветовете. Ето ги как са се отрупали

Villa Taranto
Изображение

Aureum
Изображение

Изображение

А това са новите бебешоци :dovolen: Първата саксия, в най - близък план е Lion Heart. Телефонът ми не може да предаде истинските им наситени цветове. Греят, греят :dovolen:

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Ацер

Мнение от pepelqshka71 »

клокче, снимай ги по отделно, моля те.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Ацер

Мнение от МГХ »

От предната поръчка Изображение

От доста отдавна и три пъти е местен докато си хареса това място : Изображение

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ацер

Мнение от clock »

pepelqshka71 написа: Апр 17, '18, 21:34 клокче, снимай ги по отделно, моля те.
Ще ги снимам, Пепеляш :nod:
Аватар
albitzia
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Юни 3, '14, 22:10
Местоположение: София

Re: Ацер

Мнение от albitzia »

Скъпи ацеролюбители, аз далеч не съм така напред с материала нито във видово отношение, нито като знания. Затова се обръщам към вас с молба за бърза помощ, защото имам съвсем наложителен за решаване проблем. Имам ацерче палматум атропурпуреум, най-обикновено, високо около 60см. Отглеждам го от около 3-4 години, есента го преместих на по-влажно място, полусянка и от събота му се радвам какви хубави листенца и богата корона му се оформи и как добре му се отразява преместването.... За мой ужас, обаче, вчера забелязах около цялото дръвче части от листенцата по земята - някои са прегризани заедно с дръжчицата, а при други е отгризнато само част от листенцето. Тази сутрин положението беше още по-зле - дръвчето ще остане без листа, струва ми се. Реших, че е хоботник, взех си препарати и утре ще пръскам, а преди малко с фенерче слязох да търся хоботници - няма нито един, нито около дръвчето, нито на него, нито на околните растения. Няма и охлюви - нито голи, нито облечени; само червеи сега след дъжда, мравки и нищо друго... Какво мислите по въпроса и какви съвети ще дадете? Благодаря предварително на включилите се!
Извинявам се, ако не съм в правилната тема - моля да ме насочите, ако има по-подходяща от тази за моя проблем! :tzvetentze:
elena kirilova

Re: Ацер

Мнение от elena kirilova »

имам проблем :snif:
ацер Ред император 6-7 годишен има два много големи клона които са напълно изсъхнали
останалата част се е разлистила,а тези са сухи
какво е това,искам помощ и съвет
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ацер

Мнение от shoshy »

Прекрасни :potekoha: :potekoha:
На този ацер нещо му стана - половината мисля че е изсъхнала, щом до сега няма листа. Много не личи от снимката, но лявото тазклонение няма нито едно листенце. Да режа ли разклонението или още има щанс?
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”