Ацер

Публикувай отговор
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Ацер

Мнение от katina »

Ацер Jedeloh orange от есенната поръчка Пландорекс избива под присадката с различни листа
Изображение
Може ли да го оставя така :hmmm: И сега ли е времето за засаждане в градината :?:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ацер

Мнение от Lizi »

Имам няколко ацера от Тишо и понеже явно съм ги засадила на неподходящо място искам да попитам дали мога и кога да ги преместя. Поне на три години са мисля.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Ацер

Мнение от мечтица »

katina написа: Сеп 19, '18, 16:18 Ацер Jedeloh orange от есенната поръчка Пландорекс избива под присадката с различни листа
Изображение
Може ли да го оставя така :hmmm: И сега ли е времето за засаждане в градината :?:
Katina,ето моя ацер със същата история,отдолу отговора на Тихомир.
Изображение

мечтица написа: ↑пон май 07, 2018 2:29 pm
Моите ацерчета,втора година от поръчката на Тишо.
На първата снимка кленът има много интересно оцветяване,долните листа са червени,отгоре зелени :hmmm:
от Тихомир » пон май 07, 2018 7:23 pm
Тези зелени листа са избили от подложката, тоест са диваци :D
Проследи откъде излизат и ги отрежи.
Иначе ще превземат облагородената част.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Ацер

Мнение от katina »

Мечтица, благодаря, същите диваци са! Тишо ми отговори на лични. Ти какво направи, премахна ли ги :hmmm:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Ацер

Мнение от мечтица »

Амиии..срам ми е да призная,че не послушах Тишо :oops:
Понеже ацерчето ми е вече големичко и ми дожаля...,реших да го оставя.
Засега все още има и двата вида,макар че дивачето порастна доста.
Тишо,прости,знам че неправилно,ама много ми е миличко.
Твоя още малък и действай по съветите на Тишо :daaa:
Ацерът ми през юли.
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ацер

Мнение от calico »

и моя така изби още напролет, но веднага ги махнах

а защо ви се свидят, :hmmm: :hmmm: , то все едно шипка на розата като избие и да ти се свиди. Ми то дивото превзема растението. Отчесвай ги веднага, още щом ги видиш дори
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Ацер

Мнение от katina »

Така и предполагах Мечтице :lol: Моят ацер прави издънки още от пролетта и ги отстранявам още малки, но сега взе че ми хареса дивото и го оставих да видя как ще се развие, но не знаех дали ще пречи на питомното ;) Премахнати са диваците, сложих по-голямото клонче във вода. Дали ще пусне корени или пък да го засадя в почва :hmmm: Ами и то ми харесва :lol:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

evelin_pas написа: Сеп 1, '18, 15:05 Спешен въпрос!
Днес като дойдохме на вилата и какво да видя. Листата на ACER PALMATUM DISSECTUM 'TAMUKEYAMA' изсъхнали и почти окапали. :snif: Клоните като че ли са живи, но не мога да преценя съвсем. Полива се на капково.
Направих снимки, но имаше вятър и не са фокусирани.
До него един физокарпус и той с много изсъхнали клони.
Помагайте, да не е някоя гъбичката болест

Изображение
То вярно,че най-вероятната причина е слънцето и сухия въздух за прегарянето на листата,обаче на моят Orange Dream ,който е на сянка под огромна липа по същия начин му прегоряха листата след големите дъждове ,пръснете и с някой фунгицид за всеки случай.Следете си ацерите и за хлороза,че тя подпомага прегарянето на листата.Ако през лятото червенооцветените листа внезапно придобият силно алена,много светла багра това може да е признак на железен дефицит.Изключение правят сортовете за които е характерно,че след като лятото позеленеят,правят червени млади листа само по върховете на клонките,това е нормално за тях.
незабравка

Re: Ацер

Мнение от незабравка »

незабравка написа: Сеп 21, '18, 10:33
evelin_pas написа: Сеп 1, '18, 15:05 Спешен въпрос!
Днес като дойдохме на вилата и какво да видя. Листата на ACER PALMATUM DISSECTUM 'TAMUKEYAMA' изсъхнали и почти окапали. :snif: Клоните като че ли са живи, но не мога да преценя съвсем. Полива се на капково.
Направих снимки, но имаше вятър и не са фокусирани.
До него един физокарпус и той с много изсъхнали клони.
Помагайте, да не е някоя гъбичката болест

Изображение
То вярно,че най-вероятната причина е слънцето и сухия въздух за прегарянето на листата,обаче на моят Orange Dream ,който е на сянка под огромна липа по същия начин му прегоряха листата след големите дъждове ,пръснете и с някой фунгицид за всеки случай.Следете си ацерите и за хлороза,че тя подпомага прегарянето на листата.Ако през лятото червенооцветените листа внезапно придобият силно алена,много светла багра това може да е признак на железен дефицит.Изключение правят сортовете за които е характерно,че след като лятото позеленеят,правят червени млади листа само по върховете на клонките,това е нормално за тях.
А на това ацерче на снимката,от слънце ми се струва прегоряло ако клончетата са здрави ще му избият нови листенца догодина.Не го тори и не го поливай допълнително освен капковото. :daaa:
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Ацер

Мнение от evelin_pas »

Незабравче, благодаря.
Моето сигурно го е сполетяла липса на желязо, защото насред върло лято листата му станаха ярко червени и аз много му се радвах. Пък то не било за радост.
Да му сложа ли желязо сега? Имам хелатно
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”