Хебе

Deleted User 2919

Хебе

Мнение от Deleted User 2919 »

Хебе
http://flower.onego.ru/other/other/hebe.html
Купих хебета, две саксийки, и дветте са с еднакви названия , но пък са различни (Н. armstrongii)
Хебе имам едно, расте в градината вече няколко години, като на тази картинка е :
Изображение цъфти с ситни белички цветенца.
Купените ще садя през пролетта в градината на завет.
Хебе за градината:
http://www.recepty.bg/gradina_b11-2074- ... -gradinata

Ако ще намеря Hebe hybride 'Raspberry Ripple' , то засадя пак в градината, много е красиво:
Изображение
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Хебе

Мнение от Силвия »

Като я гледам темата никаква няма, но ако някой може да помогне.. имам си хебета от години, много си ги харесвам и изведнъж преди няколко дни ги гледам доста зле. До този момент зимата не ми е правило впечатление да стават кафяви. Чудя се, какво ли може да е.


Изображение

Изображение
Аватар
stefka
Кафевар/ка/
Мнения: 722
Регистриран на: Апр 8, '11, 12:52
Местоположение: София

Re: Хебе

Мнение от stefka »

Имат вид на измръзнали, при мен измръзнаха много растения,които до сега не са страдали от студ, дори сантолината измръзна.
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Хебе

Мнение от Силвия »

То са две нещата - или са измръзнали, или са накиснати яко, че по едно време двора беше доста напоен. Чудно ми е само защо точно сега - няма разлика в студа и водата от предни години.
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Хебе

Мнение от Deisy »

И на мен ми приличат на измръзнали. Ако е имало повече вятър и е било безснежно при теб листата е възможно така да измръзнат същото се получавало и с рододендроните и разни други вечнозелени храсти .
Темата сега я откривам. Имам си 3 хебета в градината и едно си прибирам зимата вътре ,че се оказа по топлолюбиво ,но това не го знаех като го купих и го гледам в саксия .
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”