Фуксия градинска / fuchsia

Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от greeneyed »

Много издържливо растение- кога полято, кога прескочено 8-) , то си трае. Цъфти цяло лято, не боледува.

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от Тутти »

Greeneyed, благодаря ти, че направи тази тема. До този момент не съм отглеждала фуксии, сега една приятелка ми даде резници. Една градинска и другата е стайна, някакъв руски сорт. Огромни цветове.
Тъкмо се маех как да я отглеждам, и ти ми прочете мислите. ;) С интерес ще следя какво споделят притежателите на това очарователно цвете. То е свързано с детските ми спомени, при съседката имаше много такива цветя, можех да ги гледам до безкрай. Камбанки с ярки цветове бяха за мен невиждано чудо.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от greeneyed »

Да, много хора си купиха градинска фуксия , надявам се да се включат. Тутти, имай предвид, че колкото е по-засукан хибридът, толкова е по-труден за отглеждане. Споделеното от мен е за тази простичка фуксия, никак ама никак не е капризна. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от naska50 »

Тази фуксия как презимува в градината, трябва ли някаква защита и ако трябва по какъв начин?Есента трябва ли да се подреже?
Аватар
nelidraga
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Апр 1, '12, 17:03
Местоположение: Разград
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от nelidraga »

greeneyed, благодаря за темата, има нужда от споделяне на повече опит в отглеждането на тази фуксия.Аз се въздържах да я поръчам точно от липсата на инфо, как ще понесе горещините и др .Миналата година когато стана 41 градуса, всичките ми фукли от поръчката, както си бяха на сянка под ябълката, така се и попариха.
А толкова го харесвам това цвете, дано с градинската нещата да са по-добре.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от ln_none »

Пролетта си взех такава фуксия и след като е още жива, значи наистина е лесна за гледане :lol: На сянка под асмата е. Поливам я доста редовно, понеже като ожаднее завяхва леко, колкото да ме подсети.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от dung »

Много харесвам фуксии, но няколко лета под ред уморявах саксийните си и затова се отказах от тях.
Преди 5-6 години си купих 2 градински. Едната изобщо не можа да "тръгне", но тази се запази:
Изображение

През по-голямата част от деня е на сянка и въпреки това, като почнат жегите, постепенно листата по връхчетата на клонките започват да падат. Иначе цъфти много - даже и в момента има цветове.
В края на есента я орязвам и я покривам с пластмасова бутилка. На пролет избива нови клонки от корена.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от mileni »

Моята е от Пландорекс.Презимува успешно.Покрих ,около стеблото със трева,клончета,не съм слагала шише.Напролет изби и цъфтя лятото.Студа и попари цветовете сега,не е на сянка.Сложила съм я до роза Crocus.Конкурират се,коя ще стане по-висока.В жегата,като клюмне,при поливане се оправя.Много съм доволна от нея.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от Kaira »

И моята е от Пландорекс и презимува под шише. Отделно близо до нея зарових на куп отрязаната част и
пак под шише. Почти всички клонки се вкорениха и април като стана по-топло ги разсадих в саксии и ги раздадох
на комшийките да си имат и те в градините. Тази година резниците пак ще ги заровя :stiskam:
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Фуксия градинска / fuchsia

Мнение от Elatior »

Момичета,прекрасни са ви Фуксиите!Тази градинската е явно по-недолюбвана от акари,защото другите видове доста страдат от нашественици.Тази пролет си взех семена на градинска Фуксия от mmtrading,но нищо не поникна,затова искам да помоля ако някой при подрязване му останат излишни резници да ме има предвид.Ще ги заплатя,само да мога да я захвана.Благодаря ви предварително. :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”