Конкурс Хемерокалис/2018

Публикувай отговор
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от mileni »

Мария благодаря! :tzvetentze:
Хич не се срамувам,изчаквах да свърши конкурса.
Моя избор,много труден сред,толкова красота е Purple Eyes Magic. :gush:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Shami »

Тук позагубих нишката,много проблеми ми се струпаха последните дни.Даже не разбрах хеме ли трябва да избирам или ирис.
Но забелязах едно момиче увлечено от красота,не че всички не сме,но тя е по нова и предлагам да отстъпя моя избор и цвете на нея.
Надявам се организаторите не са против,нито Мерка.Става въпрос за Неделя,доколкото разбрах тя няма нито едно хеме,а аз си поръчах от еврохоста ,от поръчката на Малеас,та вече имам четири.Иначе харесах всички хемета до тук.Нека направим и това момиче щастливо. :sheart:
Ако е възможно,нека тя да си избере вместо мен.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Мария Николова »

Магдалена написа: Юли 8, '18, 13:54 :dovolen: Аз харесвам хемерокалиси с "оченце", с леки къдрички и в лилавата гама!
На тези три мои мерака отговаря хемерокалисът на Грийни- Julie Newmar

Изображение
За самия него - :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes:
За прекрасната му снимка ,за втория етап на конкурса - :daaa: :daaa: :daaa: :daaa: :daaa: :daaa: :daaa: :daaa: :daaa: :daaa:
Дани, Либре, да се преброи този вот - 3 точки - за ІІ етап - за най-хубава снимка, че ще го пропуснем.

Всички участници, които нямат в градината си хемерокалис, да си признаят без бой. :angelche:
Бабешкия не го броим за хемерокалис. 8-) Зная само за Неделя. :daaa:
Други, моля?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от libra »

Кайра е гласувала 3,2,3 ?
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Златка Трънова »

:dovolen: dovolen: И аз нямам, но ще поправя грешката
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Юли 21, '18, 16:28 Кайра е гласувала 3,2,3 ?
Видях, Либре...Приемаме, че е допусната механична грешка. Следваме логиката, че третата поредна снимка е на трето място и получава 1 точка.
Re: Конкурс Хемерокалис/2018
от Златка Трънова » съб юли 21, 2018 3:48 pm

:dovolen: :dovolen: И аз нямам, но ще поправя грешката
Благодаря! :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Kaira »

Мария Николова написа: Юли 21, '18, 17:04
libra написа: Юли 21, '18, 16:28 Кайра е гласувала 3,2,3 ?
Видях, Либре...Приемаме, че е допусната механична грешка. Следваме логиката, че третата поредна снимка е на трето място и получава 1 точка.

Правилно предполагаш, Мария :daaa: Моля за извинение! :gush: От много красота и чудене съм допуснала грешка! :tzvetoman:
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Неделя »

Здравейте момичета, няколко дни не съм влизала тук и потънах в красотите в каталога на Мария, който тя скромно нарича албум. Впечатлена съм, Мария! :sbow: Тези цветя те обичат и докато радват теб, ти споделяш тази радост и с нас, БЛАГОДАРЯ ТИ! :tzvetentze:
Благодаря и на Shami за милия жест, който прави към мен - да преотстъпи заслужената си награда на мен, много мило от твоя страна! :gush: Това обаче е игра и тя си има правила и награденият трябва да си получи наградата. Моята награда е възможността да се наситя на голямото разнообразие от хемерокалиси, което представихте, да науча много неща за тях, а и си направих списък, който да изпълня при следваща поръчка. Благодаря на всички учасници! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Мария Николова »

Много се надявам, че всички участници сме се забавлявали. Надявам се, че сме научили нещо ново за това прекрасно цвете, на което с любов му прощаваме, че цъфти само един ден, защото като започне да цъфти, се забравя да спре, докато не изцъфти 100 цвята! :lol: :lol: :lol:
Идеята на конкурса беше да се преброим тези, които обичаме хемерокалисите и да видим на куп възможно най-много сортове , които се отглеждат във формните градини.
Пък, ако запалим поне един бъдещ новак, който в момента няма ни един хемерокалис в градината си, можем да считаме конкурса за повече от успешен!
Конкурсът изпълни и най-смелите ни очаквания!
Резултатите за ІІ етап - най-хубава снимка на хемерокалис сте избрали на първите 3 места, които получават по избор по едно ветрило от полянката:

1.Julie Nеwmar анфас - от Greeneyed на стр. 3 - с 2 първи места, а общо 10 точки.
2. Julie Nеwmar профил нагоре - пак от Greeneyed на стр. 19 - с 2 първи места, а общо 8 точки.
3. Through the looking - от Gabi123 на стр. 2 - с 2 първи места и общо 6 точки.


Имаме не един, а цели двама бъдещи новаци - участници, които нямат хемерокалиси в градините си.
Неделя получава 3 (три) ветрила по избор;
Златка Трънова получава също 3 (три) ветрила по избор.


Благодаря още веднъж на всички участници и доброволците в журито , че направихте конкурса/2018!!! :sbear: :sbear: :sbear:
И не забравяйте, че албума е стр. 25. :srofl: Отивайте да избирате и пишете тук, където, като му дойде времето, ще мога отново да прочета кой какво си е избрал. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Неделя »

Мария....:o :o :gush: :gush: :gush: :tzeluvka: :sheart: :sheart:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”