Конкурс Хемерокалис/2018

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31682
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1024 пъти
Получил благодарност: 2361 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Юли 21, '18, 16:28 Кайра е гласувала 3,2,3 ?
Видях, Либре...Приемаме, че е допусната механична грешка. Следваме логиката, че третата поредна снимка е на трето място и получава 1 точка.
Re: Конкурс Хемерокалис/2018
от Златка Трънова » съб юли 21, 2018 3:48 pm

:dovolen: :dovolen: И аз нямам, но ще поправя грешката
Благодаря! :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Kaira »

Мария Николова написа: Юли 21, '18, 17:04
libra написа: Юли 21, '18, 16:28 Кайра е гласувала 3,2,3 ?
Видях, Либре...Приемаме, че е допусната механична грешка. Следваме логиката, че третата поредна снимка е на трето място и получава 1 точка.

Правилно предполагаш, Мария :daaa: Моля за извинение! :gush: От много красота и чудене съм допуснала грешка! :tzvetoman:
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Неделя »

Здравейте момичета, няколко дни не съм влизала тук и потънах в красотите в каталога на Мария, който тя скромно нарича албум. Впечатлена съм, Мария! :sbow: Тези цветя те обичат и докато радват теб, ти споделяш тази радост и с нас, БЛАГОДАРЯ ТИ! :tzvetentze:
Благодаря и на Shami за милия жест, който прави към мен - да преотстъпи заслужената си награда на мен, много мило от твоя страна! :gush: Това обаче е игра и тя си има правила и награденият трябва да си получи наградата. Моята награда е възможността да се наситя на голямото разнообразие от хемерокалиси, което представихте, да науча много неща за тях, а и си направих списък, който да изпълня при следваща поръчка. Благодаря на всички учасници! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31682
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1024 пъти
Получил благодарност: 2361 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Мария Николова »

Много се надявам, че всички участници сме се забавлявали. Надявам се, че сме научили нещо ново за това прекрасно цвете, на което с любов му прощаваме, че цъфти само един ден, защото като започне да цъфти, се забравя да спре, докато не изцъфти 100 цвята! :lol: :lol: :lol:
Идеята на конкурса беше да се преброим тези, които обичаме хемерокалисите и да видим на куп възможно най-много сортове , които се отглеждат във формните градини.
Пък, ако запалим поне един бъдещ новак, който в момента няма ни един хемерокалис в градината си, можем да считаме конкурса за повече от успешен!
Конкурсът изпълни и най-смелите ни очаквания!
Резултатите за ІІ етап - най-хубава снимка на хемерокалис сте избрали на първите 3 места, които получават по избор по едно ветрило от полянката:

1.Julie Nеwmar анфас - от Greeneyed на стр. 3 - с 2 първи места, а общо 10 точки.
2. Julie Nеwmar профил нагоре - пак от Greeneyed на стр. 19 - с 2 първи места, а общо 8 точки.
3. Through the looking - от Gabi123 на стр. 2 - с 2 първи места и общо 6 точки.


Имаме не един, а цели двама бъдещи новаци - участници, които нямат хемерокалиси в градините си.
Неделя получава 3 (три) ветрила по избор;
Златка Трънова получава също 3 (три) ветрила по избор.


Благодаря още веднъж на всички участници и доброволците в журито , че направихте конкурса/2018!!! :sbear: :sbear: :sbear:
И не забравяйте, че албума е стр. 25. :srofl: Отивайте да избирате и пишете тук, където, като му дойде времето, ще мога отново да прочета кой какво си е избрал. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Неделя »

Мария....:o :o :gush: :gush: :gush: :tzeluvka: :sheart: :sheart:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Skio »

Неделя написа: Юли 23, '18, 11:48 Мария....:o :o :gush: :gush: :gush: :tzeluvka: :sheart: :sheart:
Неделя? :o :lol: Буфкай се в албума и внимавай в картинките :lol:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Skio »

Поздравления за победителите! :tzvetentze: Да се надяваме догодина на още по-вълнуваща среща в конкурса!


Изображение


Направих и две майтапчийски изображения, в случай че имаме и зъболекари във форума. Нека знаят, че постер с хемета в чакалнята действа особено успокоително и също спомага за по-лесно приемане на тарифите... :sgiggle: :sgiggle:


Изображение

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от libra »

Честито на победителите !
Надявам се ,че всички ,които са надникнали в темата ,са се забавлявали.Определено,трябва да имаме и други конкурси.
Благодаря на Мерка,за идеята и спонсорството за конкурса, а на Даниелка,че непрекъснато броеше по-добре от мен.
Моят избор на хемерокалис е Wild horses .Ako не бях получила токущо няколко спайдера ,щях да избера и аз Free Whileen.
Между другото ,имам сортове които все още цъфтят при мен.Чудя се от къде извират толкова пъпки.Така,че изобщо не е толкова краткотрайно цвете.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10037
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 624 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от greeneyed »

Сърдечно благодаря на гласувалите за моя снимка! :liubov:
Благодаря на организаторите на конкурса, че ни отвориха очите за едно благодатно градинско цвете! :liubov: :tzvetentze:
Мерко, ще си избера от албума ти ветрило, отварям го, ама много мъчен избора, да знаеш. :angel2: Ще пиша в темата какво съм решила. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31682
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1024 пъти
Получил благодарност: 2361 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Мария Николова »

Кате, внимавай в картинката, защото за снимката на І място + за снимката на ІІ място, трябва да избираш два сорта. :daaa: :gush: :lol:

Skio, поздравления за магиите, които правиш! :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”