Конкурс Хемерокалис/2018

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Di_Va »

libra написа: Юни 30, '18, 16:39 Тези цветове се снимат трудно,все излиза нещо дето не е .Или поне с моите техники
И при мен се получава това, и със слънце, и без слънце - цветът все различан от действителния. За мен предположих, че е от апарата т.е.телефона ;) че само с него снимам.
Мери, мога ли да си "пусна гласа" за този от последната снимка, ако не се нарушават правилата само? Щото съм в едно положение само и единствено с телефона, а от него и копи-пейст ми е трудно.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Daniela Pargu »

Мери, за втория етап- имаш предвид 21ч тази вечер,или утре вечер?
mama_li

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от mama_li »

Skio написа: Юли 2, '18, 13:35 На Mama_li e и е неустоим! Без име.
А както е тръгнало, може и само от снимката да е и вече да сме го гласували като сорт. :srofl:

Изображение
Благодаря! В другата тема вече написах сорта.
Forgotten Dreams
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Shami »

Нали може още да гласуваме :hmmm:
За Mama_li
Forgotten Dreams :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes:

Сега обаче,ще се върна да погледна дали не съм гласувала за него,като сорт или като име по точно,мисля,че не съм,но напоследък много забравям :hmmm:Погледнах,не съм,поне не го намерих като име :angel2:
Надявам се,да съм гласувала за всички участващи,всички заслужавате ,прекрасни хемета показахте :daaa: :daaa:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Skio »

(на Mama_li) Forgotten Dreams :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes:

Колкото до сорта, описан е като ароматен, полу вечнозелен, около 65см., добро разклоняване, 17см цветове, но бавен в нарастването. Също е посочен като не особено зимноустойчив.
Мама-ли може да ни потвърди, да отрече, да добави. Официално е регистриран като сивкаво-синеещ и аз, ако го видя на живо, знам, че ааадски ще го одобря.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от libra »

Aйде,другари,последно гласуване ,после и да искате няма да има до следващото такова.
Резултатите са вече готови /до последния сорт/,за мен бяха изненада ,интересно е .
mama_li

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от mama_li »

Skio написа: Юли 2, '18, 17:05 Колкото до сорта, описан е като ароматен, полу вечнозелен, около 65см., добро разклоняване, 17см цветове, но бавен в нарастването. Също е посочен като не особено зимноустойчив.
Мама-ли може да ни потвърди, да отрече, да добави. Официално е регистриран като сивкаво-синеещ и аз, ако го видя на живо, знам, че ааадски ще го одобря.
Описанието на сорта е точно! При мен не е имал проблеми с презимуването. Виж, за аромата не мога да кажа, защото не съм го душила, а сега е далеч и не мога да отида да го помириша.
Ето това съм си извадила като информация за него, когато съм го поръчвала през 2011.
Purple-червени цветове са тъмни очи и жълто център. Те са доста солидна с огънати краища. Един от най-добрите в тази цветова комбинация. Мирише. 16/65 cm
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Златка Трънова »

За неустоимия красавец на mama li
Forgotten Dreams :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes:
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от Murof »

mama_li написа: Юли 2, '18, 17:40
Skio написа: Юли 2, '18, 17:05 Колкото до сорта, описан е като ароматен, полу вечнозелен, около 65см., добро разклоняване, 17см цветове, но бавен в нарастването. Също е посочен като не особено зимноустойчив.
Мама-ли може да ни потвърди, да отрече, да добави. Официално е регистриран като сивкаво-синеещ и аз, ако го видя на живо, знам, че ааадски ще го одобря.
Описанието на сорта е точно! При мен не е имал проблеми с презимуването. Виж, за аромата не мога да кажа, защото не съм го душила, а сега е далеч и не мога да отида да го помириша.
Ето това съм си извадила като информация за него, когато съм го поръчвала през 2011.
Purple-червени цветове са тъмни очи и жълто център. Те са доста солидна с огънати краища. Един от най-добрите в тази цветова комбинация. Мирише. 16/65 cm
Мама-ли, само да вмъкна моето разбиране за "полу-вечнозелен" или "вечнозелен". През зимата под снега няма никакво значение дали са зелени листа, всичко е смачкано, също така тези понятия не определят зимоустойчиваостта на сорта, всички хемерокалиси са зимоустойчиви и то много. Сега да обясня според мен защо има определения като "полу" или "вечнозелен". Забелязали сте, че след цъфтежа, листата на повечето хемерокалиси повяхват и до есента остава доста неприятна "дупка" в лехата. Сортовете които са обозначени като "вечнозелени" са със свежи листа след цъфтежа и запазват добрия изглед на мястото където са посадени, през целия сезон.
Нито една градина не е идеална.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1925
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Конкурс Хемерокалис/2018

Мнение от miltonia »

И от мен
Forgotten Dreams :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes: :syes:

Аз си мислех, че сега , като се появи слънцето, ще ни засипете с фотки на красиви хемета, пък то... :snif: край на конкурса!
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”