Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от kim »

И моите все още са сухи клечки.
Дори и джуджевидния, който тръгва малко по-рано от другия.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2693
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от marillia »

Лакомник написа: Мар 30, '18, 19:08 Аз съм в Пловдив.Моите индийски люляци никога не се събуждат по-рано от средата на април,ако е по-хладна пролетта и по-късно!Имам ги от осем години.И сега са като изсъхнали😏
При мен положението е същото. :daaa:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

никога приди края на април не съм имала разлистен индийски ляюляк , колкото и топло да е времето , а при тия студове дето бяха и още е хладно , не ги чакам скоро да се разбудят, дано само да се оживели през зимата че повечето ми са миналогодишни и малки ,нямаха защита ,че ... ще видим , не съм се сетила за буркани :snif:
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Лакомник »

hosta127 написа: Мар 30, '18, 23:28 никога приди края на април не съм имала разлистен индийски ляюляк , колкото и топло да е времето , а при тия студове дето бяха и още е хладно , не ги чакам скоро да се разбудят, дано само да се оживели през зимата че повечето ми са миналогодишни и малки ,нямаха защита ,че ... ще видим , не съм се сетила за буркани :snif:
Няма страшно,зимата не беше тежка.миналата година имахме около месец -20 градуса и пак оцеляха без защита.Дори и да е измръзнало нещо-коренът е ОК :daaa:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

Лакомник написа: Мар 31, '18, 08:42
hosta127 написа: Мар 30, '18, 23:28 никога приди края на април не съм имала разлистен индийски ляюляк , колкото и топло да е времето , а при тия студове дето бяха и още е хладно , не ги чакам скоро да се разбудят, дано само да се оживели през зимата че повечето ми са миналогодишни и малки ,нямаха защита ,че ... ще видим , не съм се сетила за буркани :snif:
Няма страшно,зимата не беше тежка.миналата година имахме около месец -20 градуса и пак оцеляха без защита.Дори и да е измръзнало нещо-коренът е ОК :daaa:
Дай Боже да е така както казваш, че много си ги харесвам и много ми са хубавки тези люлячета ! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
orhidea
Виенско кафе
Мнения: 318
Регистриран на: Апр 29, '11, 20:38

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от orhidea »

Наистина се развиват малко по-късно, а и не мръзнат толкова лесно. Моят е вече на 6,7 години, имаше и много студени зими и е оцелявал.
D-a-n-i
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Фев 25, '16, 22:30
Местоположение: Пловдив

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от D-a-n-i »

Аз имам 5 индийски люлячета в грдината. От тях засега само 4 са с пъпки, розовият е с листа, червеният е с пъпки, белият и той. Единствено биколор, който е с най-слабо развитие, но той е на малко по-различно място от другите.
Снимах ги, за да Ви ги покажа, но ползвам през телефона, а това с качването на снимки вече е просто невъзможно явно.
Весели празници на всички!
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от jozefin »

Въпрос към тези с по-големи лагерстремии: корените им повърхностни ли са? В смисъл може ли да се садят китки в близост до ствола или пречат корените?
Моите, малките имат поражения от студовете или от пролетното обледяване. Една бяла пландорекска около тридесетсантиметрова е със сухи клони. На всичкото отгоре един познат я окоси с тримера. Сега е избила доста от основата.
Една червена, която Нини ми купува, над 50 сантиметра се е разлистила от странично клонче на десетина сантиметра от основатата. За нея ме е яд, защото беше оформена като дръвче. Това страничното се чудя как да го изправям да поема нагоре. Другият вариант е да пускам ново ако избие от основата. Беше дебела малко повече от молив.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от dar »

Жозефин, моята е две годишна и все от основата избива. Расте до около 50-60 см и после всичко това е сухо и сначале. Завивам я, само печка не и пускам, но това е положението или е малка или такава ще си стои.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от jozefin »

Аа, аз съм наясно със "сначале" :mrgreen: . Просто споделям.
Тази зима не беше толкова студена и имаха шанс да отхвърлят на ръст, но този лед дето ги покри.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”