Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

Златка Трънова написа: Авг 7, '18, 22:00 Моя двугодишен индийски люляк. Искаше ми се да е с форма на дърво , но расте като храст.
Изображение
много е красив, Злате,много :daaa: :daaa: :daaa: и аз го имам същия и той расте като храст но пък е чаровник :tzvetoman:
Breda , твоя е много нежен, сладур ! :ieeee:
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Златка Трънова »

Благодаря hosta127! На Breda и Jozefin дръвчетата са много красиви!С лилавия ще се опитам да оформя дръвче , ако мога :dovolen:
Изображениеhttp://www.img-share.eu/f/images/546/DS ... sredna.jpg
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

и дръвчетата са хубави , но аз ги харесвам и на храсти , но не мога да направя снимка ето го моя от миналата година :dovolen: новичък ми е

[video][/video]
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

а тези са на две годинки :dovolen: червения и бледо розовия още на са цъфнали

[video][/video]
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4386
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1774 пъти
Получил благодарност: 802 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Polin »

Злати, Нели, великолепни са ви :sheart: :sheart: :liubov:
Много ми харесват, независимо в какъв вид :liubov: , но май предпочитам дръвчетата :dovolen:
Аз изглежда съм се сдобила с някой друг вид, защото моя хабер си няма да цъфти :snif:
Спомням си, че миналата година едва отвори няколко цветлета в края на септември :hmmm:
Възможно ли е да е по-късно цъфтящ :snif:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от сюзан »

И моят няма хабер да цъфти. Пуснал е едни клонки почти успоредно със земята, а бих искала да е поне малко по-висок като храстче. Не ми е ясно как да го оправя. Прилича на този, на hosta, но без цветовете. А около него няма и толкова мякто, така че ефектът е нулев.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Златка Трънова »

При мен първи цъфна белия. Той отдавна прецъфтя. Сега цъфтят червения и лилавия, а розовия е още на пъпки. Миналата година бяха в саксии и тогава и моите доста закъсняха с цъфтежа.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от hosta127 »

сюзан написа: Авг 13, '18, 19:59 И моят няма хабер да цъфти. Пуснал е едни клонки почти успоредно със земята, а бих искала да е поне малко по-висок като храстче. Не ми е ясно как да го оправя. Прилича на този, на hosta, но без цветовете. А около него няма и толкова мякто, така че ефектът е нулев.
ехеее, то и аз имам още 2 бр които не са цъфнали ,защото са на сянка но имат пъпки , а имам други два които са еднакви и един до друг но цъфнаха пследователно с разлика във времето около седмица , а не едновременно така че не знам от какво зависи :idea1: а това че клоните са успоредни на земята е за щото е малък , есента беше само 20 см клонче и нямаше какво да му режа за да го оформям , а на пролет не се ре же за да не отрежа пъпките , но имам един който беше дръвче но го мислих за умрял и го отрязах до земята а той взе че пусна клони но един го вдигнах за стъбло а другите срязах и пак се оформя като дръвче :liubov: но още не е цъфнал но мисля че съм оставила някоя пъпка :liubov2:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от ljuboznatelna »

Реже се и пролетта, даже е препоръчително. Като едва се покажат пъпчиците, още червенки, личи кое е измръзнало и се реже. Някои я режат на пънче, но го намирам много жестоко и не мога да го направя.После растат като топки и е много ефектно. Разбира се, ако пуснат достатъчно клонки. И зависи от сорта.
Една от моите е като на jozefin, спрях да я режа драстично и сега е разклонено дръвче. Тя просто си пуска дълги клонки. Има и лилава, която пуска още по-дълги.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”