Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от popov »

Ниграта почти цяло лято изкарва цветове.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 877 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от greeneyed »

Да, ниграта и сега е цъфнала. ама не е същото , както пролетните цветове. Сега всичко е нашарено с цветове и листаци, все към розите гледам и тези цветове остават недооценени и недолюбени. Аз си я харесвам, де, такава и е породата, да остава засенчена от летните цветя. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Breda »

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Бреда, много е красива. Аз имам една ню ню - около педя висока. От пландорекс е и е в градината. Ако можеш дай малко инфо дали ще я дочакам да цъфне или и трябват много години да се развие.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Breda »

И по обед

Изображение


Пепеляшка,някъде назад миналата година я бях показвала новозасадена - 2015 год,но моята беше по-голяма ,примерно 3 педи с 3 клона.Първата година не цъфтя,втората с един цвят,и така увеличаваше броя,тази вече е отрупана с пъпки,почти на всеки клон,но вече е над 2,5 м.Първите години торих през 2 седмици с течна тор за киселолюбиви и много поливки.Сега вече пролетта само шепа яра мила и каквото си вземе от поливната на тревата.Общо взето сама се гледа,като всички стари растения в градината.Струва ми се,че ще се наложи ти да почакаш доста щом е педя,за цъфтеж :tzvetentze: Но аз я харесвам много и без да е цъфнала :daaa:
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от aurelija »

Пепеляшка,
моята такава магнолия тази година цъфна за първи път. На 6 или 7 години е.Чак сериозно се бяхме замислилу дали да не я махаме, ама и се размина.
Изображение
Питай,ше видим дали може...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Ооо, прелестна е. И имам надежда за след години. Аз я пръскам с мастърбленд и топсин, пролетта и сложих яра мила, сега пак ще и ръсна малко торчица, че ме е страх да не я преторя.
Благодаря момичета, въоръжавам се с търпение.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Ми_магнолия
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Юни 13, '19, 17:00

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Ми_магнолия »

Здравейте хора, магнолията е доста добра но всяка година края на пролетта началото на лятото и покафеняват така листата. Какво би могло да е и как да се преборя. Кафяво гниене, недостиг на желязо, на вода и прочие или друго. Може ли да е от горещините и резките промени в температурите?

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мария Николова »

Сигурно в тази тема поне 5 души вече са получили отговори на твоя въпрос, Ми_магнолия. Потърси, почети. :dovolen:
Разгледах снимките ти.
Ако бях магнолия, завряна в този ъгъл и на мен щеше да ми е жегаво, тясно и задушно и щях да протестирам с пожълтяване на всичките си листа! :evil:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Ми_магнолия
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Юни 13, '19, 17:00

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Ми_магнолия »

Благодаря, всъщност това принципно го знам, но въобще не ми хрумна в този момент че може да и е задушно в ъгъла. Благодаря за отговора.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”