Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mds777 »

Тутти , ти с какво ториш магнолиите си?
А какво имаш предвид с : " да не спираш с поливането " ? До кога по-обилно поливане да правим?
Аз имам за първа година магнолии, това ще им е първа зима, поливах ги два пъти седмично до края на септември. Октомври и сега разчитам на дъждовете.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Най-добре е торф и тор от калифорнийски червеи. Иначе може и друга тор, но умерено. Торфа може да се замени с опадали иглички от иглолистни. А поливането е до края на септември, за да заложат пъпки, стига магнолиите да са достатъчно пораснали . Засушаването преди октомври ги принуждава да хвърлят пъпките, затова е важна влагата.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2389
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 84 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mds777 »

Благодаря за изчерпателната информация! :tzvetentze:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 108 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от хортензия »

Есента си засадих Yellow bird,беше около 50см .и я увих старателно с плат и отгоре стреч фолио да не измръзне.В двора ми идват непрекъснато съседските кучета и тая седмица какво да видя :o Явно са я взели за играчка, счупена е от земята и всичко раздърпано :cry: Дали ще избие напролет или да си търся друга?
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Еее, ужас. Много мразя такива моменти. На мен пък точно преди месец една съседска котка ми пречупи част от Green Diamond, а имаше цели 5 пъпки...Същата магнолия и при мен е наскоро засадена, но не е прекършена чак до земята, а само странично разклонение. И все пак се притеснявам, защото тези растения не са благоприятно настроени към подрязване. Освен да снимаш, за да видим щетите и да преценим, друго не виждам какво може да се направи.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 108 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от хортензия »

Ами то няма какво да снимам, счупена е точно на нивото на земята, сложих пръст отгоре и сега нищо не се вижда, дори и да избие доста ще се забави в развитието, но ще я оставя да видим като се стопли :stiskam:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mucunka »

Миналото лято засадих млада магнолия.Четох, че първата година им трябва защита. Завита е с агривело и чул със слама. Да отвивам ли е рано още?
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

хортензия написа:Есента си засадих Yellow bird,беше около 50см .и я увих старателно с плат и отгоре стреч фолио да не измръзне.В двора ми идват непрекъснато съседските кучета и тая седмица какво да видя :o Явно са я взели за играчка, счупена е от земята и всичко раздърпано :cry: Дали ще избие напролет или да си търся друга?
Щом съществуват вероятности от бели от животни,аз бих ви посъветвала,докато растенията са млади да си направите една конструкция от строителна мрежа -забивате четери колчета около растението и ги обикаляте в кръг със строителна мрежа ,като я закрепяте към колчетата с тел.Допълнително предимство-зимата може да увиете около тази конструкция някаква рогозка ,която да пази завет от студените ветрове,а вътре ,а около корена да мулчирате с пласт борови кори.
Ето една подобна малка конструкция около розовата лавандула,в случая за да държи туфата спретната и изправена.Срешу набезите на кучетата естествено конструкцията трябва да бъде по-висока,по широка и много здраво укрепена ,за да не я съборят.

Изображение
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

mucunka написа:Миналото лято засадих млада магнолия.Четох, че първата година им трябва защита. Завита е с агривело и чул със слама. Да отвивам ли е рано още?
Зимата засега се очертава топла,но никога не са изключени неочаквани обрати и късни студове.Изчакай до март,нали нямаш найлон или нещо друго,което би могло да я запари при сегашните температури?
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Никога не съм си увивала магнолиите за зимата и не съм имала щети.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”