Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Само описанието "Описание: Магнолията е с необикновено големи цветове с форма на лале и е един от най-красивите зимоустойчиви храсти. Това растение цъфти неудържимо през април-май с големи жълти цветове. Широк дебел храст, достигащ височина 250 см. Най-добре е да е самостоятелно растение (да е не в група с други храсти). Подстригване, ако е необходимо, след цъфтежа." може да те откаже :lol: . Да не говорим за цена от 95 лв за два леторасла по 50 см.

Във фейса бях попадала на някакви търговци и на въпроса на потенциален клиент "какъв е сорта?" бе отговорено: "листопаден" :mrgreen:

bpetrova, на Петков магнолиите отговарят ли си на сорта?
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Отговарят си, имам 10 магнолии от тях и даже са заредили отново. Днес поръчах Daybreak и Butterflies, само остава да измисля къде ще бъдат за постоянно. Вкъщи се шегуват... да съм ги дарила на общината, можело да ми сложат табелка. :lol: :D
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от greeneyed »

Внимание! Никой да не излиза от темата! :lol: Представям ви една магнолия, купена преди 6-7 години на разсад и тази година най-после цъфна))))))))))))) с 3 цвята;висока е повече от 4 м, стъблото и е 12 см диаметър, ето я

Изображение

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2693
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от marillia »

greeneyed написа: Мар 17, '18, 16:18 Внимание! Никой да не излиза от темата! :lol: Представям ви една магнолия, купена преди 6-7 години на разсад и тази година най-после цъфна...
:lol: :lol: :lol: Голямо чакане е паднало! Да ти са честити трите цвята! Пък и хубави снимки си им направила :angelche:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от greeneyed »

Благодаря, че сподели радостта ми,marillia! Tаз година 3, догодина може 4 цвята да има! :lol:

Този пост написах повече заради немалкото оплаквания , че не им цъфтят магнолиите. Спокойно, хора, ще цъфнат с течение на времето! 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2693
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от marillia »

Голямо назландисване е паднало :nod: , няма две мнения. Ама виж сега как се радваш на тройката. :lol: Дано само догодина да не реши да почива, след като тази се е отчела. :stiskam: :stiskam:
Цъфят си Магнолиите бре, как да не цъфтят. Ето, моята Stellata днес отвори първи цвят /много ме зарадва/ и ще има още.

Изображение
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от gabi123 »

Леле, Грийни красавица е!! :tzvetentze:
Аз имам такава, купена от Метро, беше клечка около 30 см и все още не е цъфтяла, обнадежди ме :angelche:
Все се каня да и покажа лопатата, сега ти я спаси :lol: :tzvetentze:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Моята, същите "габарити" :lol: като на Грийни, по-миналата година беше отсечена. Не можах да я дочакам ;) .
Грийни, поздравления за търпението. Докато започне да се отрупва с цвят, сигурно ще минат още 4-5 години.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Честито Грийни! Много да те радва магнолията. И моята Атлас и тя ли толкова години ще дебелее без да ме дари с цвят? Една педя я взех, сега е към 1,50 м пръчка. Ще чакам , нямам избор.
GIOIA(Джоя)

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Честити ви цветове,момичета :ieeee:
Аз на моята магнолия прилагам една стрес терапия за цъфтеж. :hihihi:
Постоянна ровя по корените и много често ги прекъсвам или нарянявам,защото направих една тревиста леха около нея,която пренареждах пролет и есен :oops:
Чела съм(мисля Мери),как окопават и нараняват корените на овошките,за да накарат дървото да цъфти(май с цел да се бори за оцеляване и самонасяване,или нещо такова)
Та моята клечка от Метро цъфна на втората или третата година и колкото повече копаех около нея, увеличаваше цъфтежа.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”