Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от greeneyed »

Blue sky написа: направо ме е яд че нямам място за могнолия, освен за такава от Метро, дето е клечка 20 см висока :nod: и даже всъщност ме е яд че не си купих миналата година, сега не съм виждала пак. съседката ми си купи две, едната действително изгни, но другата е добре и даже май ще цъфне :nod:
чакам с нетърпение много снимки :stiskam: :ieeee:
И моите магнолии са от Метро, разсад, купени преди две години. И двете се хванаха, една даже цъфти. Мисля, че е стелата. Има пак такива растения по градинските центрове, според мен е удачно да се купят, правят си парите. :dovolen:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dobis »

ухххххххххх....пу-пу...
Подкрепям Грийни , 5 лв , една кутия цигари са ... а са невероятни и корави , дори и в саксия могат да виреят , кога доброволно , кога доброзорно :hihihi:
dal

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dal »

моето лили :D

Изображение

Изображение

а стелито ми пропусна годината , и това може да е фатално откъм капризи
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Titi »

Магнолията ми оцеля, оцеляя :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: Чудо на чудесата. Засадена е миналата пролет, цяла година едва крета, на ръба на умирачката. Есента я зазимих, увих я внимателно с разните му там зазимявки. Миналия месец като я отвих - три голи клона стърчат, ни жива, ни умряла. След един месец като я видях - на върха на всеки от трите клона по едно листо изникнало. Урааа. Много е смешна. Ето я тук, точно зад гърба ми http://titii.snimka.bg/nature/na-selo-2 ... 7.18637490" onclick="window.open(this.href);return false;. Дано да укрепне още през тази година, та някоя пролет да доживея и цвят.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dal »

Тити , тази магнолия е съвсем прилична пък , ако искаш да знаеш , и ако не си споменала , или ако аз съм забравила-какъв сорт е това?! :D :liubov:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Titi »

dal написа:Тити , тази магнолия е съвсем прилична пък , ако искаш да знаеш , и ако не си споменала , или ако аз съм забравила-какъв сорт е това?! :D :liubov:
ами цвета трябва да е розов, такъв беше на картинката на етикета, но не помня сорт. Стандартен сорт е, не е нещо особено прекрасно като твоите с тъмните цветове. Изхвърлила съм етикета. От холандците я купувах.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jina_ina »

Първия цвят! Чакам още 9 :sdovolen:

Изображение

Изображение
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мария Николова »

Диме, честита радост! Прекрасна е! :liubov2: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jina_ina »

:sbow: :skiss: Благодаря ти!
Пожелавам ти да я имаш в твоята райска градина :syes:
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от ida_ili64 »

Всички имате страхотни магнолии! :daaa:
Грийни,твоята е страхотна :liubov: и би трябвало да е ароматна.Имам такава в саксия на балкона,но не дава признаци на живот за сега :? ...
Тити,първата година след посаждането не цъфтят,а и не трябва да се подрязват.Иначе правят листна маса,но не и цветни пъпки.

Ето я и моята вече е "ветеранка" ;) -трета година е в градината :
Изображение.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”