Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от naska50 »

Във водата за поливане се слага малко оцет-ето това е подкиселяване. Така правя и при поливането на азалията-но само от време на време, а не редовно.
анн
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Яну 24, '10, 17:17

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от анн »

Някаква приблизителна пропорция ще кажеш ли?
mi_a
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Юни 1, '10, 23:33
Местоположение: Стара Загора

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mi_a »

Здравейте! У нас също има проблем с жълтеенето на листата на магнолията. Баща ми натори с амониева селитра и наблюдавам, че долните листа малко потъмняха. Магнолията я имаме от миналата година и си "живее" в Сливенско, кото предполага варовита почва, разбрах че това може да е причината. Днес обаче видях друг проблем, по върхове листата още са си жълти, но и съхнат по краищата си. Някой има ли предположение от какво може да е и как да се справим с това?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от johnstalker »

mi_a написа:Здравейте! У нас също има проблем с жълтеенето на листата на магнолията. Баща ми натори с амониева селитра и наблюдавам, че долните листа малко потъмняха. Магнолията я имаме от миналата година и си "живее" в Сливенско, кото предполага варовита почва, разбрах че това може да е причината. Днес обаче видях друг проблем, по върхове листата още са си жълти, но и съхнат по краищата си. Някой има ли предположение от какво може да е и как да се справим с това?
Кажи поне какъв чешит ти е магнолията?
elena kirilova

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elena kirilova »

аз имам същия проблем ,мислех да наторя с железен сулфат и с тор за рододендрони и азалии
моята магнолия е стелата бяла
кажете ако някой има идея защо се получи така и как спешно да проведем реанимация
dal

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dal »

elena kirilova написа:аз имам същия проблем ,мислех да наторя с железен сулфат и с тор за рододендрони и азалии
моята магнолия е стелата бяла
кажете ако някой има идея защо се получи така и как спешно да проведем реанимация
Ели аз орязах моите сухи клони на стелатата ; наторих с оборска тор , сега се чуди кво да иска , но изглежда добре;господ я полива
листата и от бледо зелено добиха взеленяване и вчервеняване като на някое мушкато , обаче изглеждат някак по-здрави от преди
elena kirilova

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elena kirilova »

Благодаря Дал
ще го направя още днес
дано се възтанови
ше пиша пак
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от calico »

Някой може ли да ми каже каква е моята магнолия (нямам друга снимка), та да знам преди да я засиля някъде извън двора?
Подариха ми я през 2008 м.май, на етикета пишеше "Магнолия Ан". тогава имаше 5-6 пъпки, някои така и не се отвориха. Следващата пролет цъхнаха три цвята, а тази пролет - само един. нисока е около 70-80 см, добре е облистена и изглежда здрава, и е на слънце, но няма да ми заема хубавото място за 1 цвят на годината.

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dal »

calico написа:Някой може ли да ми каже каква е моята магнолия (нямам друга снимка), та да знам преди да я засиля някъде извън двора?
Подариха ми я през 2008 м.май, на етикета пишеше "Магнолия Ан". тогава имаше 5-6 пъпки, някои така и не се отвориха. Следващата пролет цъхнаха три цвята, а тази пролет - само един. нисока е около 70-80 см, добре е облистена и изглежда здрава, и е на слънце, но няма да ми заема хубавото място за 1 цвят на годината.

Изображение
абе това много цъфти бре....
http://www.google.com/images?hl=bg&rls= ... CCcQsAQwAA

Това Харди кръстоска между M. liliiflora и M. stellata е отворено, широколистни храсти до 20 фута височина и ширина. То цъфти през ранна пролет и спорадично в падне, с чаша с форма, дълбоко розово-червени цветове, които са 7-9 см дълги
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Titi »

Според мен ще е грешка да махнеш прекрасното дръвче. Имай търпение, малко е още, все пак е дърво, а не клематис. Ще видиш, че след години ще ти се отблагодари стократно.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”