Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Виола »

В Пловдив има грандифлори, виреят си безпроблемно. Цъфтят доста по-късно от другите
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jina_ina »

johnstalker написа:Ха-аааа, нашата грандифлора е вече почти 2 метра и от 3 години на ранчото, ама не дава никакви признаци за цъфтене. :snif:
Джони, виждала съм снимки на твоята грандифлора - супер е :syes: ! Сочнозелени листа и доста голяма е :sdaaa: .
Моята магнолия е "оплавена" :sblush: и от къде извади тия цветове, не знам :hmmm: ! Божия работа е, да знаеш!
Аз искам тъмнозелени листа, ти искаш да ти цъфти....
Ето това е (лоша) снимка на магнолията пред църквата "Св.св. Кирил и Методий" тук, в Солун. Е, и тя не цъфти - питала съм :nod:
(Мария сигурно има по-добра снимка)


Изображение
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Тези големи дървета дали са магнолии?Струвами се че може да са нещо друго вечно зелено?
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dobis »

Да , при това грандифлора някоя си ...

Но ме накарахте да се замисля за семенцата ... дали моята няма да е завързала случайно ...няма да й махам семенните кутийки , дано да са пълни...искам семки , искам семки....
elena kirilova

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elena kirilova »

виж си личното съобщение и после пак мечтай :lol:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dobis »

е, ще се помъчим , пък каквото стане ...сефте ще е нещо да не поникне , но тръпката е да го видиш да надига ... ухааааа, радост си е ...
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jina_ina »

Това е третия цвят вече - броя ги като пилци (или яйца :sgiggle: , щото приличат на щраусови яйца в началото)

Изображение

Изображение
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Titi »

Уникална красота!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Виола »

Такова чудо си струва да го имаш, ама иска доста място. Блазе му на който има голям двор :nod:
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от nevenar »

Страхотни са наистина може би и моите ще цъфнат някога :stiskam: сега обаче имам и семеначета , някой знае ли след колко време има шанс да зацъфтят имам и вечнозелени и и с опадливи листа вече са около 6 месечни вечнозелените а другите са на около два и двата разсада изглеждат на еднаква възраст вечно зелените растат страшно бавно нямам идея от какъв вид са и двата вида семенца ми бяха подарени!
Друго да питам сега след големите бури вечнозеленото ми дръвче е в окаян вид младите листа бяха накъсани ужастно и дали трябва да пръскам с нещо срещу гниене както след градушка? Страхувам се че са в ужасен вид и лиродендрона също :eeeh:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”