Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
stanislava.hristova
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 3, '19, 00:31

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от stanislava.hristova »

Тутти, благодаря ти за съвета! Разбирам, че си много права, но мъжО отсече “ Не! Ние защо я избирахме с цвят, нали да ѝ се радваме!” . Та каквото стане, дано я опазим! 🤞
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от молина »

Прекрасни са ви магнолиите! :potekoha:
А моята, която засадих миналата седмица - една педя висока, но с прекрасни зелени листа, отиваме в неделя на вилата и я заварих с пожълтели и прозрачни като пергамент листа, почти отбрулени от стъбълцето :cry: Незнам на какво може да се дължи - дали не я е изгорило слънцето? Преди това беше на закрит балкон две седмици, а в магазина колко е седяла преди да я купим незнам.... Резникът си е зелен, какъвто беше и преди засаждането, само дето вече листа няма - махнах ги и я полях хубаво. Има ли шанс да изкара нови листенца или да я броя за преселена в цветния рай? :tyzhnoangelche:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от clock »

Молина, може би от стреса от преместването са опадали листенцата. Била е в магазин, после на остъклен балкон, все защитени места. И изведнъж пряко слънце, вятър, дневни високи и ниски нощни температури. В никакъв случай не бързай да я отписваш! Дай и време, дай и шанс! Нека сега коренчетата да се приспособят, листенцата ще избият пак :nod:

И сега, една госпожица дето съдбата и е на кантар.
Магнолия Yellow Bird (според етикета)
Изображение

Изображение

Никак не я харесвам такава. Дълга е като топола и клонките и също са дълги, без никакви разклонения. Гола пръчка и на върха и едно цветче.
Мисля след като прецъфти да я орежа. Някой има ли опит с такава магнолия? Такава ли трябва да расте? И дали ще има ефект от подкастрянето или ще си остане такава щека? Другата ми алтернатива е директно да я махам и хич да не се занимавам с нея.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Лили, подрежи я след цъфтеж:) Аз моите ги режа и по време на цъфтеж, но пробирам клоните без цветни пъпки. А като прецъфтят и цъфтялите ги фризирам:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от clock »

Марги, благодаря ти! :gush: Ще я подрежа като прецъфти пък може и да се стресне и да се вземе в ръце, а не да гони небесата :nod:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Утре ще ти покажа една фризирана моя как изглежда. Засадена е на много тясно място и не мога да й позволя да стане 3 метра:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Донка Тодорова »

От последния Пландорекс дойде с кяфяви петна и наядено листо. та. Но,мисля , че се увеличават пораженията. Какво и е и с какво да я лекувам ?
Изображение
Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от сюзан »

Margaritenia написа: Апр 12, '19, 22:59 Утре ще ти покажа една фризирана моя как изглежда. Засадена е на много тясно място и не мога да й позволя да стане 3 метра:)))
Маргаритения, чакам да покажеш твоята фризирана магнолия. Би ли ме посъветвала как да подкастря моята и дали изобщо да го правя? Магнолия Атлас е, 3 годишна и не е цъфтяла още. Не ми харесва такава дръглива и слабо разклонена. Ето я.
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Anyyyone
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Апр 1, '18, 16:23

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Anyyyone »

Един единствен цвят:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”