Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Breda »

Благодаря,Молина :tzvetentze:
Засадена е през пролетта на 2015,също беше две малки пръчлета ,доста бързо расте. Аз не я засадих в специална пръст,тогава не знаех,че има такава :lol: и почти веднага почнах да я .торя през две седмици с тор за киселолюбиви.Докато беше малка,жълтееше от време на време и слагах зелен камък.
Засаждай смело сега,по мои наблюдения си е абсолютно студоустойчива и ще и е много по-добре в градината.
Ето я веднага след засаждането,две педи и половина,жълтееща.Сега е над 3 метра

Изображение
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Изображение

Изображение

Изображение
Honey Tulip с един все още неразтворен цвят.
Изображение
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от aurelija »

Току що ми казаха, че на Цветна пролет има магнолии високи 1.50 по 60 лв.
Жълта и Синият опал.
Не съм ги видяла с очите си.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Тази година най-напред заради проблем с поливната система, а после заради сухата есен и безснежната зима, магнолиите ми не са така обилни като друг път. Поливната система я оправихме, но август и септември, когато тези красиви растения залагат цъфтеж за пролетта, аз се наложи да ги оставя без вода. Само една прави изключение, но тя е на най-влажния участък в двора и не й попречи нищо да покаже всичко, на което е способна.
Изображение
Изображение
Изображение
Е, и другите прекрасници, макар и по-рехави, пак ме радват. Станаха по-високи от къщата, четиринадесет години вече са в градината. Единствената грижа, която искат е в края на лятото и началото на есента да се поливат редовно и зимата да си останат с листата около корена, за да им държи влага. Слагам им през октомври по няколко шепи торф. Много обичат предзимно. Жалко, че не мога да кача техни снимки, но ще има и друг опит, докато са в цъфтеж. Понякога не се получава със снимките, едни може, други не...
Да пробвам да покажа най-младата, също на влажно място расте и успя за втора година да цъфне. Тя е на пет години.
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Tутти,божествени ,както винаги ! И за моите забелязах ,че са малко рехави и ще се възползвам от твоята тактика ,благодаря !
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 614 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от мечтица »

Тутти,влюбена съм в твоите магнолии,красотаааа! :sheart:
И благодаря за съвети при отглеждане,много е полезна :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 819 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мария Николова »

Тутти Фрутти, прекрасни, прекрасни, прекрасни!!! :sheart: :slove: :ssvirka: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от clock »

Тутти, твоята градина има много лица, но за мен, спомене ли се тя, винаги тези божествени магнолии са пред очите ми! Разкошни са! И да ти кажа никак не им личи да са рехави. Приказни дървета! :sheart:
Моята стара магнолия тази година никаква я няма. Ошмулена, омърлушена. Мислех, че откакто я окастрихме, заради оградата, нещо сякаш и се пречупи и не цъфти така както преди. При нас зимата беше снежна, имахме доста сняг, но пък есента беше много суха. До последно поливах с маркуча тогава, но може би пак не и е достигнало влага. Закъснях и с торенето и хич не го направих. Листата и ги оставям всяка година в краката, да я топлят като с юрганче. Тази година ще съм по стриктна и засуши ли ще наливам доста вода и няма да забравя да я наторя. И нея пък и малките също.
Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1486 пъти
Получил благодарност: 1446 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Clock, не й се притеснявай, наложило се е да я окастрите. Догодина ще е отново в силата си, малко може и да се щади, за да се съвземе. И сега е много красива, и голяма. На колко години е?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от сюзан »

Има ли някой магнолия Атлас, която е цъфнала? Да покаже поне цвят!
Моята е от Пландорекс 8, от пролетта на 2016. Расте си, вече е 2 м., но и тази година не цъфна.
Торих я миналото лято, поливана е редовно и нищо... Чудя се, малка ли е още, или какво? Вчера й казах, че ако не цъфне и догодина, ще отива на боклука! :svekurva: Да си прави сметката! :ieeemyzh:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”