Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Златка Трънова »

Магнолия Wellow bird от Plandorex, от пролетта на 2017.Мислех си че съхне , защото листата пожълтяха и изсъхнаха , но пусна нови и първите и два цвята.Още не отворени напълно, но нямам търпение.
Изображение
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

Златка Трънова написа: Сеп 17, '18, 15:12 Магнолия Wellow bird от Plandorex, от пролетта на 2017.Мислех си че съхне , защото листата пожълтяха и изсъхнаха , но пусна нови и първите и два цвята.Още не отворени напълно, но нямам търпение.
Изображение
Злате,магнолията ти има силна форма на хлороза-иска торене с хелатно желязо ,като бърза мярка сега и догодина торене със специални торове ,които да неутрализират по-трайно алкалноста на почвата-торовете за ацидофили /рододендрони,ерики/ще свършат работа.
когато магнолиите растат в почви с неутрално PH ,става да се торят с универсални комплексни торове,но когато са в по-алкална почва ,калция блокира усвояването на магнезия и желязото .
Това,че е направила пъпка е по-скоро от заложения инстинкт за самосъхраненние и възпроизвеждане ,много растения се стимулират да произвеждат цвят и от там семена,когато се чувстват застрашени от загиване.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Златка Трънова »

Незабравка, благодаря много .Ще трябва да си набавя от това хелатно желязо, докато не е станало късно. Тор за рододендрони слагам и поливам със зелен камък от време на време , но пак са жълти листата и на другите две магнолии , а и на някои от розите. Това за инстинктивното образуване на цветове и семена , като опит да се съхрани растението съм го чела някъде из темите в форума , но все се надявах да не е точно тази причината :snif: Благодаря ! :tzvetoman:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Кой каза, че магнолиите растат бавно?:))))
Магнолия Грандифлора от днес:
Изображение

Изображение

Тази година ме зарадва с цели 15 цвята с прекрасен аромат:)
Изображение

Изображение

И при засаждането й през април 2015:
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1440 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Твоята магнолия, тази вечнозелена красавица, ми намери решение за едно местенце, където една албиция не дочака добри дни. Но ще ми трябва дърво, за да не изчести разраслите се храсти. Така ще скрие фасадата на съседите, и ще има зелено и през зимата. А като цъфне, ще я виждам от прозореца.
Ако имам късмет и така да расте, както твоята, ще съм доволна. Тя е при северния дувар, нали, т.е. има завет и не я брули северняка, ако се ориентирам добре.
stonesour
Двойно кафе
Мнения: 183
Регистриран на: Юни 4, '12, 22:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от stonesour »

Margaritenia написа: Ное 3, '18, 19:31 Кой каза, че магнолиите растат бавно?:))))
Магнолия Грандифлора от днес:
Изображение

Изображение

Тази година ме зарадва с цели 15 цвята с прекрасен аромат:)
Изображение

Изображение

И при засаждането й през април 2015:
Изображение
отчупвани ли са пъпките, за да се сгъсти, въобще рязана ли е?
моята е на 3-4 години също, може би е малко по-висока, но стои рехава и с несиметрична корона. март месец мисля да играе ножицата.
не е цъфтяла от преди 2 сезона.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Stonesour, никога не съм я рязала и не съм й чупила пъпки. Единствено я пръскам с акарицид, мулчирана е с кори от иглолистни и я торя 1 път през пролетта с тор за рододендрони и 1 път през есента с кафяв кристалон.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Аника »

Маргаритения, разкошна магнолия! Ще последвам твоя пример и дано и нашата цъфне следващата година, тази имаше само 2 цвята, а вероятно е по-голяма (на години) от твоята
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Margaritenia, Honey Tulip успя ли да заложи цветни пъпки? Как се разви през лятото?
fani34
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Сеп 26, '16, 20:14
Местоположение: Варна

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от fani34 »

Здравейте . Вчера направих нещо и много ме гложди дали не сбърках. Магнолия грандифлора, може би 10 годишна, беше една рехава, с дълги клони, иначе цъфтя миналата година. И четох да се отреже драстично. Имаше и снимки. И след 2 години трябва да стане страхотна. И така жестоко я орязахме. Остана една гола пръчка. И си я гледам и ми се плаче дали ще имам пак магнолия. Нещо не мога да кача снимка
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”