Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mucunka »

Моята е напукала пъпки, дано не й се отрази снега...
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Deleted User 1445

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 1445 »

Няма, Муцунче, тази магнолия втори път я вали сняг и пак държи, по-скоро силния вятър е проблем за отворилите пъпки.
Либре, напредваме лекинко.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10037
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 624 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от greeneyed »

Къде другаде, ако не са в Пловдив цъфнали първите магнолии? ;) Дано да е кратка зимата тази пролет! :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от hosta127 »

Nini , красота :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31681
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2358 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мария Николова »

Нини, зъзнеща красота, но красота!!! :slove: :ieeee: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от hosta127 »

GIOIA(Джоя) написа: Мар 18, '18, 15:14
Аз на моята магнолия прилагам една стрес терапия за цъфтеж. :hihihi:
Постоянна ровя по корените и много често ги прекъсвам или нарянявам,защото направих една тревиста леха около нея,която пренареждах пролет и есен :oops:
Чела съм(мисля Мери),как окопават и нараняват корените на овошките,за да накарат дървото да цъфти(май с цел да се бори за оцеляване и самонасяване,или нещо такова)
Та моята клечка от Метро цъфна на втората или третата година и колкото повече копаех около нея, увеличаваше цъфтежа.
аз пък съм чувала ,че бият с дебела пръчка овошките ,за да цъфнат :mrgreen:а моите магнолии ги местя през година две и им наранявам корените без да исскам ама нещо пак нещат тази година да цъфтят :cry:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5627
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1715 пъти
Получил благодарност: 1940 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Аз съм местила само една магнолия, защото се оказа под един кедър, който порасна повече от очакваното. Първата година след преместването изобщо не цъфтя, втората цъфтя с три цвята, сега има повече, вече не броя, но е далеч изостанала спрямо другите, които не са местени. В пъти направо, огромна разлика.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2696
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от marillia »

Nini, снимката е супер!
Nini написа: Мар 23, '18, 10:36 Ей тъй, някак си зимно, я караме тази пролет ;)

Изображение
При нас тази сутрин беше същата, цветовете на магнолиите бяха като от фино стъкло...чупливи...

Изображение

И един откършен цвят, паднал в снега...

Изображение
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

hosta127 написа: Мар 23, '18, 18:44
GIOIA(Джоя) написа: Мар 18, '18, 15:14
Аз на моята магнолия прилагам една стрес терапия за цъфтеж. :hihihi:
Постоянна ровя по корените и много често ги прекъсвам или нарянявам,защото направих една тревиста леха около нея,която пренареждах пролет и есен :oops:
Чела съм(мисля Мери),как окопават и нараняват корените на овошките,за да накарат дървото да цъфти(май с цел да се бори за оцеляване и самонасяване,или нещо такова)
Та моята клечка от Метро цъфна на втората или третата година и колкото повече копаех около нея, увеличаваше цъфтежа.
аз пък съм чувала ,че бият с дебела пръчка овошките ,за да цъфнат :mrgreen:а моите магнолии ги местя през година две и им наранявам корените без да исскам ама нещо пак нещат тази година да цъфтят :cry:
Аз това за подкопаването съм го споделяла тук,колегата от Холандия ми го каза.Обаче той каза,че само от едната страна ги подкопават,да се стреснат,без да ги местят,магнолиите нали мразят местенето,Ама се чудя като ги подкопаме,да не би след като се стреснат да цъфнат''''неудържимо'',пък после да изсъхнат заради високото ниво на кортизола,па макар и ''дебели'храсти''. :mrgreen:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от hosta127 »

не знам , моите като ги преместих на по-хубаво място май им е по-добре , но това с цъфтенето не ми е ясно от какво зависи сигурно иска доста торене, пък до нас има едно голямо дърво нито го торят нито го поливат... :snif: но цъфти та се къса , отрупано е с цвят ,моите растът много бавно а това дръпна за няколко години ,но е купено от Германия , а моите са си от тука :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”